PL

PL

23 Niedziela Zwykła

W najbliższą sobotę 10 września w Łagiewnikach odbędzie się XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy.

1. Dzisiaj w łączności z pielgrzymami w Kalwarii Zebrzydowskiej modlimy się za rodziny Archidiecezji Krakowskiej. Przed Błogosławieństwem na zakończenie Mszy św. Małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Rodziny z naszej parafii, też uczestniczą w pielgrzymce w Kalwarii razem z ks. Proboszczem.

2. Dzisiaj w Rzymie odbywa się Uroczystość Kanonizacji, czyli ogłoszenie nowej świętej Matki Teresy z KALKUTY. Transmisja z tego wydarzenia będzie w Telewizji Polskiej dzisiaj od godz. 10.00.

3. Jak już wiemy w przyszłą niedzielę w Kazachstanie, w Karagandzie odbędzie się Beatyfikacja Sługi Bożego Ks. Władysława Bukowieńskiego kapłana Archidiecezji Krakowskiej, który zesłany do Łagru i towarzyszył Polakom zesłanym do Kazachstanu. Będzie ogłoszonym Błogosławionym. Z Tego wydarzenia będzie także transmisja za tydzień w niedzielę w Polskiej Telewizji i Telewizji Trwam o godz. 7.00. W naszej Bazylice będziemy łączyć się duchowo z uczestnikami Beatyfikacji. O godz. 11.00 będzie Uroczysta Msza św. w czasie, której będziemy już dziękować za Beatyfikacje Ks. Bukowińskiego, który gdy przybywał do Ojczyzny, bywał w naszym kościele i parafii odwiedzając swojego kolegę byłego Proboszcza ks. Inf. Tadeusza Kurowskiego. Serdecznie zapraszamy na tą uroczystą Mszę św. Dziękujemy Stowarzyszeniu OCALENIE, które ma wielki wkład modlitwy i troski w proces beatyfikacyjny Ks. Władysława… Od kilku lat przy naszej parafii, spotykali się trzeciego dnia w każdym miesiącu, zamawiali Mszę św., modlili się i zgłębiali świętość życia Ks. Władysława Bukowińskiego. Za tydzień po Mszy św. o 11.00, Stowarzyszenie zaprasza na spotkanie do Salki wszystkich, którym jest bliski los Zesłańców i Przesiedleńców z Kresów Wschodnich.

4. Dzisiaj 15.15 zmianka tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także osoby, które odmawiają różaniec codziennie. Zachęcamy, aby włączyć się w tę piękną i ważną modlitwę, jaką jest Różaniec. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do Ogrodu przy grillu, Wszystkich Woluntariuszy, Komitet Parafialny i Rodziny, które w swoich domach przyjmowały młodych pielgrzymów. Zapraszamy Wszystkich, którzy włączyli się w pomoc w organizowaniu Światowych Dni Młodzieży przy naszej parafii. Chciejmy podzielić się swoimi doświadczeniami z tego wyjątkowego Wydarzenia. Będzie to także wyraz naszej wdzięczność wszystkim, którzy pomagali przy ŚDM.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– czwartek liturgiczne Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny.
– w piątek bł. Anieli Salawy, dziewicy.

6. W najbliższą sobotę 10 września w Łagiewnikach odbędzie się XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Msza św. o godz. 12.00. (Więcej…)

7. Na nowy tydzień pracy i nauki, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.. Zapraszamy na wieczorne Msze św., będziemy się modlić w intencji Wychowania Chrześcijańskiego w Rodzinach.