PL

PL

23 Niedziela Zwykła

Ks. Jarosław zaprasza chłopców z klas 3 Szkoły Podstawowej i starszych, którzy chcieliby pełnić zaszczytną funkcję ministranta w naszej bazylice. Zapraszamy również dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzież gimnazjalną i licealną do nowopowstającej w naszej parafii wspólnoty Ruchu Światło – Życie (Oazy). Więcej informacji można uzyskać po Mszy świętej w zakrystii.

1. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, i Msza św.

2. Mija rok od beatyfikacji ks. Władysława Bukowińskiego, Kapłana związanego z Krakowem i naszą parafią, wielkiego Misjonarza Miłosierdzia i Apostoła Kazachstanu, który pełnił opiekę duszpasterską nad Polskimi Zesłańcami w głąb Rosji. Dziękczynienie za Beatyfikację Ks. Władysława Bukowińskiego, odbędzie się dzisiaj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski Metropolita. Mszę św. poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 17.00. Do wspólnego dziękczynienia zaproszeni są kapłani, wspólnoty zakonne i wierni, którzy pragną podziękować Bogu za dar nowego Błogosławionego naszego Rodaka. Obraz Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego jest umieszczony w kaplicy św. Jana Kantego po lewej stronie Ołtarza.

3. Dziś rozpoczyna się V tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o potrzebne łaski i błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Szczególnie zapraszamy młodzież klas VII Szkoły Podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjalnych, a także rodziców. Po Mszy św. będzie spotkanie informacyjne na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

4. Ks. Jarosław zaprasza chłopców z klas 3 Szkoły Podstawowej i starszych, którzy chcieliby pełnić zaszczytną funkcję ministranta w naszej bazylice. Zapraszamy również dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzież gimnazjalną i licealną do nowopowstającej w naszej parafii wspólnoty Ruchu Światło – Życie (Oazy). Więcej informacji można uzyskać po Mszy świętej w zakrystii lub TUTAJ.

5.W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
– w wtorek wspomnienie Najświętszego imienia Maryi
– w środę św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora kościoła. W tym dniu jak w każdym miesiącu 13–tego o godz. 18.00 Różaniec Fatimski, później będzie Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy…
– w czwartek liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. U Księży Misjonarzy na ul. św. Filipa msza św. o godz. 17.30 i modlitwy ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego. W Kościele św. Krzyża Odpust – Suma o godz. 18.00,
– w piątek wspomnienie N.M.P. Bolesnej
– w sobotę św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa

7. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiaj w tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię w Lublinie. W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.