PL

PL

23 Niedziela Zwykła

W najbliższą sobotę 15 września w naszej parafii będzie Jesienny Dzień Chorych. O godz. 9.00 Msza św. dla osób starszych, samotnych i chorych. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po nabożeństwie w Kościele zapraszamy wszystkich obecnych na spotkanie na plebanię.. Bardzo prosimy Rodziny, Sąsiadów, Woluntariuszy, aby pomóc naszym chorym i samotnym w przybyciu do Bazyliki na to nabożeństwo… Serdecznie zapraszamy.

1. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, i Msza św.

2. Dziś rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o potrzebne łaski i błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Po Mszy św. będzie spotkanie informacyjne na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

3. Zapraszamy chłopców z klas 3 Szkoły Podstawowej i starszych, którzy chcieliby pełnić zaszczytną funkcję ministranta w naszej bazylice. Więcej informacji można uzyskać u księży po Mszy świętej w zakrystii.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
– w środę wspomnienie Najświętszego imienia Maryi
– w czwartek św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora kościoła.
– W czwartek, jak w każdym miesiącu 13–tego o godz. 18.00 Różaniec Fatimski, później będzie Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy…
– W najbliższy czwartek po nabożeństwie Młodzież Fundacji Nowego Tysiąclecia zaprasza na Adoracje Najświętszego Sakramentu czyli na modlitwę dziękczynienia za św. Jana Pawła II z okazji zbliżającej się 40-tej Rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża.
– w piątek liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. U Księży Misjonarzy na ul. św. Filipa msza św. o godz. 17.30 i modlitwy ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego.
– w piątek Kościele św. Krzyża Odpust – Suma o godz. 18.00.
– w sobotę wspomnienie N.M.P. Bolesnej

5. W najbliższą sobotę 15 września w naszej parafii będzie Jesienny Dzień Chorych. O godz. 9.00 Msza św. dla osób starszych, samotnych i chorych. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po nabożeństwie w Kościele zapraszamy wszystkich obecnych na spotkanie na plebanię.. Bardzo prosimy Rodziny, Sąsiadów, Woluntariuszy, aby pomóc naszym chorym i samotnym w przybyciu do Bazyliki na to nabożeństwo… Serdecznie zapraszamy.

6. Przypominamy, że za tydzień w niedzielę, pod hasłem „Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości” odbędzie się XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, Pielgrzyma rozpocznie się Drogą Krzyżową przy stacji u Piłata o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 Metropolita Marek Jędraszewski odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia Małżeńskie
– Z naszej Parafii organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby się zapisywać. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z placu kościelnego w najbliższą niedzielę, o godz. 7.00. Zachęcamy także do wyjazdu własnymi samochodami.

7. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiaj w tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię w Lublinie. W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.