PL

PL

23 Niedziela Zwykła

W piątek, jak w każdym miesiącu 13–tego o godz. 18.00 Różaniec Fatimski, później będzie Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej.

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Narodzenia N.M.P. W modlitwie łączymy się z rodzinami, które uczestniczą w XXVII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II z Listu do Rodzin – „Oblubieniec jest z nami”. Mszy św. o godz. 11.00 w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie przewodniczył Metropolita Krakowski ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

2. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, i Msza św.

3. Dziś rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o potrzebne łaski i błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania.

4. Zapraszamy chłopców z klas 3 Szkoły Podstawowej i starszych, którzy chcieliby pełnić zaszczytną funkcję ministranta w naszej bazylice. Zapisy dzisiaj po Mszach w zakrystii. Pierwsze spotkanie dla wszystkich ministrantów będzie w środę o 18.00.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
– w poniedziałek wspomnienie Bł. Anieli Salawy, dziewicy
– w czwartek wspomnienie Najświętszego imienia Maryi
– w piątek św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora kościoła.
– W piątek, jak w każdym miesiącu 13–tego o godz. 18.00 Różaniec Fatimski, później będzie Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy…
– w sobotę liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. U Księży Misjonarzy na ul. św. Filipa msza św. o godz. 17.30 i modlitwy ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego.
– w odpowiedzi na prośbę Ks. Arcybiskupa w sobotę po wieczornej Mszy św. w naszej Bazylice będzie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z racji święta podwyższenia Krzyża Świętego
– w sobotę Kościele św. Krzyża Odpust – Suma o godz. 17.00.

6. W sobotę 14 rzęśnia XVII Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Początek o 10.00. Msza św. o godz. 12.00. Dokładne informacje poniżej.

7. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiaj w tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię w Lublinie. W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.