PL

PL

24 Niedziela Zwykła

W środę liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

1. Dzisiaj w Kazachstanie, w Karagandzie odbywa się Beatyfikacja Sługi Bożego Ks. Władysława Bukowieńskiego kapłana Archidiecezji Krakowskiej, który skazany do Łagru towarzyszył Polakom zesłanym do Kazachstanu. W naszej Bazylice łączymy się duchowo z uczestnikami Beatyfikacji. O godz. 11.00 będzie Uroczysta Msza św. w czasie, której będziemy dziękować za Beatyfikacje Błogosławionego Ks. Władysława Bukowińskiego, który gdy przybywał do Ojczyzny, zatrzymywał się w naszej parafii odwiedzając swojego kolegę byłego Proboszcza ks. Inf. Tadeusza Kurowskiego. Dziękujemy Stowarzyszeniu OCALENIE, które ma wielki wkład przez modlitwy i troskę w proces beatyfikacyjny Ks. Władysława… po Mszy św. o 11.00 Stowarzyszenie zaprasza na spotkanie do salki wszystkich, którym jest bliski los Zesłańców i Przesiedleńców z Kresów Wschodnich.

2. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, i Msza św..

3. Dziś rozpoczyna się IV tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o potrzebne łaski i błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Szczególnie zapraszamy młodzież gimnazjalną, wszystkie klasy, a także rodziców. Po Mszy św. będzie spotkanie i informacjne na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

4.W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
– w poniedziałek wspomnienie Najświętszego imienia Maryi
– we wtorek św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora kościoła. W tym dniu jak w każdym miesiącu 13–tego o godz. 18.00 Różaniec Fatimski, później będzie Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy…
– w środę liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. U Księży Misjonarzy na ul. św. Filipa msza św. o godz. 17.30 i modlitwy ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego. W Kościele św. Krzyża Odpust – Suma o godz. 18.00,
– w czwartek wspomnienie N.M.P. Bolesnej
– w piątek św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
– w przyszłą niedzielę liturgiczne święto św. Stanisława Kostki Zakonnika, patrona polskiej młodzieży.

5. W czwartek o godz. 15.30 Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce.

6. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiaj w tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię w Lublinie. W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

7. W minionym tygodniu we czwartek zmarła mama Pana Marka Sołtysa naszego Kościelnego. Jej duszę polecamy w modlitwie Miłosierdziu Bożemu. Pogrzeb śp. Stanisławy będzie w najbliższy piątek w Pionkach koło Radomia o godz. 12.00. Osoby chętne na wyjazd zapraszamy po mszy św. do zakrystii.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.