PL

PL

24 Niedziela Zwykła

Za dwa tygodnie, sobotę 30 września, w naszej parafii będzie Jesienny Dzień Chorego. Będzie Msza św. dla osób starszych, samotnych i chorych z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Więcej informacji podamy za tydzień.

1. Dzisiaj w przededniu patronalnego święta, św. Stanisława Kostki, na Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się za wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Po Mszy św. będą informacje na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

2. Zapisy chłopców na Ministrantów i młodzieży i do OAZY u Ks. Jarosława (Zobacz info…).

3. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

4. Dzisiejsza, trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce, jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów….

5. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek Liturgiczne Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.
– we wtorek wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika.
– w środę św. Andrzeja i towarzyszy, męczenników Wietnamskich
– w czwartek liturgiczne święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.
– w piątek – Bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy
– w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika

6. Za dwa tygodnie, sobotę 30 września, w naszej parafii będzie Jesienny Dzień Chorego. Będzie Msza św. dla osób starszych, samotnych i chorych z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Więcej informacji podamy za tydzień.

7. W tym roku we Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej 7 października, w całej Polsce będzie organizowany Różaniec do Granic. W wyznaczonych Kościołach Stacyjnych przy granicy Polski, będzie Msza św. i modlitwa Różańcowa w intencji Pokoju, w intencji Rodzin i za naszą Ojczyznę. Do jednego z takich Kościołów Stacyjnych, na południu Polski chcemy zorganizować Pielgrzymkę z naszego Dekanatu /jeśli będą chętni,,?/. Zachęcamy wiernych, rodziny, a szczególnie nalężących do Żywego Różańca. Zapisujemy, dzisiaj i w ciągu tygodnia do piątku, w zakrystii wszystkich chętnych, na tę wyjątkowa Pielgrzymkę,. Wyjazd 7 października.

8. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień…. Szczęść Boże.