PL

PL

24 Niedziela Zwykła

Dzisiejsza, trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce, jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo.

1. Dzisiaj łączymy się w modlitwie za rodziny z uczestnikami XXVI Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II z Listu do Rodzin – „Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”. Mszy św. o godz. 11.00 w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie przewodniczył Metropolita Krakowski ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się za wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Po Mszy św. będą informacje na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

3. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, a później Msza św.

4. Dzisiejsza, trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce, jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów….

5. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– we wtorek liturgiczne Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.
– w środę wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika.
– w czwartek św. Andrzeja i towarzyszy, męczenników Koreańskich.
– w piątek liturgiczne święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.
– w sobotę wspomnienie – Bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy

6. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień…. Szczęść Boże.