24 Niedziela Zwykła

Dziś rozpoczyna się II tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. Polecamy także opiece Matki Bożej wszystkie dzieci i młodzież. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Szczególnie zapraszamy rodziców i młodzież gimnazjalną, wszystkie klasy. Po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami i informacje na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

1. Dziś rozpoczyna się II tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. Polecamy także opiece Matki Bożej wszystkie dzieci i młodzież. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Szczególnie zapraszamy rodziców i młodzież gimnazjalną, wszystkie klasy. Po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami i informacje na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 

2. Dzisiejsza trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów….

 

3. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię. W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

4. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie we czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w prace charytatywną dla dobra chorych i samotnych parafian. Pragniemy poinformować, że w naszej bazylice, Jesienny Dzień Chorego będzie w sobotę 6 października, bliższe informacje podamy później.

 

5. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
– we wtorek liturgiczne święto św. Stanisława Kostki Zakonnika, patrona polskiej młodzieży.
– w czwartek św. męczenników z Korei: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy.
– w piątek liturgiczne Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
– w sobotę bł. Bernardyny Jabłońskiej współzałożycielki SS. Albertynek

 

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boże na cały tydzień…
Szczęść Boże.