PL

PL

25 Niedziela Zwykła

W najbliższą sobotę w naszej parafii będzie Jesienny Dzień Chorych.

1. Dzisiaj czcimy św. Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży i modlimy się w ich intencji wypraszając Boże Błogosławieństwo na każdy dzień ich życia… o godz. 15.00 tradycyjnie Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św.

2. Dzisiejsza trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce, jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów….

3. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek św. Januarego, biskupa i męczennika
– we wtorek św. Andrzeja i towarzyszy, męczenników Wietnamskich
– w środę liturgiczne święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.
– w czwartek Bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy
– wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika

4. W najbliższą sobotę w naszej parafii będzie Jesienny Dzień Chorych. O godz. 9.00 Msza św. dla osób starszych samotnych i chorych. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po nabożeństwie w Kościele zapraszamy wszystkich obecnych na spotkanie na plebanię.. Bardzo prosimy Rodziny, Sąsiadów, Woluntariuszy, aby pomóc naszym chorym i samotnym w przybyciu do Bazyliki…tym bardziej, że będzie to spotkanie w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia…Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższą sobotę będzie VII Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Wszyscy należący do tej Wspólnoty są zaproszeni. Zachęcamy Zelatorki i należących z naszej parafii do Żywego Różańca by udali się do Łagiewnik…. Początek w Sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 9.30. Dokładny program pielgrzymki na plakatach i na plakacie poniżej.

6. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień…. Szczęść Boże.