PL

PL

25 Niedziela Zwykła

W najbliższą sobotę 30 września w naszej parafii będzie Jesienny Dzień Chorych. O godz. 9.00 Msza św. dla osób starszych samotnych i chorych. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po nabożeństwie w Kościele zapraszamy wszystkich obecnych na spotkanie na plebanię. Bardzo prosimy Rodziny, Sąsiadów, Woluntariuszy, aby pomóc naszym chorym i samotnym w przybyciu do Bazyliki na to nabożeństwo… Serdecznie zapraszamy.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a później, jak zwykle Msza św. o 15.15.

2. W najbliższą sobotę 30 września w naszej parafii będzie Jesienny Dzień Chorych. O godz. 9.00 Msza św. dla osób starszych samotnych i chorych. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po nabożeństwie w Kościele zapraszamy wszystkich obecnych na spotkanie na plebanię. Bardzo prosimy Rodziny, Sąsiadów, Woluntariuszy, aby pomóc naszym chorym i samotnym w przybyciu do Bazyliki na to nabożeństwo… Serdecznie zapraszamy.

3. Za tydzień w niedzielę 1 października, w naszej Bazylice rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 16.00. W ciągu tygodniu Nabożeństwa będą o godz. 18.00 – tj. pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
– we wtorek św. męczenników Kosmy i Damiana
– w środę św. Wincentego a Pulo, kapłana, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Msza św. odpustowa u Księzy Misjonarzy na ul. św. Filipa będzie w środę o 17.30. Jesteśmy wszyscy zaproszeni..
– w czwartek św. Wacława męczennika
– w piątek św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała
– w sobotę św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

5. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i będziemy polecać ich w modlitwie. Szczególnie polecamy Ks. Michała Leśniaka, Diecezjalnego Moderatora Ruchu Światło Życie i Młodzieży Oazowej, który mieszka i pomaga w pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Z okazji Imienin życzymy Ks. Michałowi wstawiennictwa św. Patrona i potrzebnej łaski na każdy dzień….

6. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień…. Szczęść Boże.


KOMUNIKAT SEKRETARIATU KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W SPRAWIE INICJATYWY RÓŻANIEC DO GRANIC

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie.
Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.
Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do Granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.
Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100 Rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani – na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.
Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.
Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Przy granicy na południu Polski w naszej Archidiecezji jest ustanowionych 24 Kościoły Stacyjne. Tam będzie Msza św. a później zgromadzeni Pielgrzymi będą przy granicy odmawiać Różaniec. W tym dniu cała nasza Ojczyzna będzie opasana modlitwą różańcową. Z naszego Dekanatu w sobotę 7 października organizujemy autobusem pielgrzymkę do jednego z kościołów Stacyjnych. Pojedziemy do Ludźmierza albo do Zakopanego. Do dzisiaj u nas jest zapisanych 12 osób, najprawdopodobniej złączymy się z innymi parafiami Dekanatu. Dzisiaj można się jeszcze zapisywać w zakrystii…Za tydzień podamy szczegóły wyjazdu.

Dla tych, którzy nie pojadą na pielgrzymkę, w naszej Bazylice w sobotę 7 października o godz. 12.00 będzie Msza św. i Modlitwa Różańcowa. Będziemy łączyć się z pielgrzymami, którzy w tym samym czasie będą odmawiać różaniec przy granicy za Ojczyznę, za nasze rodziny i o pokój na Świecie. Dokładne informacje na temat tego nabożeństwa w naszej Bazylice, podamy także za tydzień..

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia RÓŻANIEC DO GRANIC są na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl i na plakatach…