PL

PL

25 Niedziela Zwykła

W czwartek 27 września mija 400 lat od śmierci Ks. Piotra Skargi wielkiego kaznodziei i patrioty. Z tej okazji będzie Msza św. w Kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej o godz. 18.00.

1. W każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 15.00 będziemy odmawiali uroczyście przed Najświętszym Sakramentem wraz z kapłanem Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a potem o godz. 15.15 msza św. bez zmian.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– we wtorek bł. Władysława z Gielniowa , kapłana
– w czwartek św. Wincentego a Paulo Kapłana, założyciela
zgromadzenia XX. Misjonarzy. Z tej racji u Księży Misjonarzy przy ul.
św. Filipa uroczyste Msze św. o godz. 9.00 i 17.30.
– w piątek św. Wacława, męczennika, patrona katedry Wawelskiej.
– w sobotę liturgiczne święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

3. W czwartek 27 września mija 400 lat od śmierci Ks. Piotra Skargi wielkiego kaznodziei i patrioty. Z tej okazji będzie Msza św. w Kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej o godz. 18.00.

 

4. W najbliższą sobotę Ks. Kardynał Metropolita zaprasza wszystkich kapłanów Archidiecezji Krakowskiej na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na modlitwę przed otwarciem Roku Wiary.

 

5. Także w sobotę będzie pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik, początek 9.45 w budującym się Sanktuarium Jana Pawła II a później procesja Różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dokładne informacje na plakacie w przedsionku Kościoła. Zachęcamy, aby także Żywy Różaniec z naszej parafii był reprezentowany na tej pielgrzymce.

 

6. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień…. Szczęść Boże