PL

PL

26 Niedziela Zwykła

W sobotę włączymy się naszą modlitwą do inicjatywy Różaniec do Granic. Z naszej parafii pojedzie autobus z grupą pielgrzymów, dołączają do nas Siostry Miłosierdzia z ul. Warszawskiej. Jedziemy do Kościoła Stacyjnego w Czarnym Dunajcu, tam będzie Msza o godz. 11.00. Później pielgrzymi udadzą się do granicy, by uczestniczyć w różańcu, który w całej Polsce będzie odmawiany o godz. 14.00. Wyjazd pielgrzymów sprzed Kościoła w sobotę o godz. 8.00.

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś po mszy św. o 15.15 będzie uroczysty Różaniec z procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, a szczególnie osoby z Żywego Różańca, które mają dzisiaj comiesięczną „Zmiankę Tajemnic Różańcowych”. Nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice w ciągu tygodnia, każdego dnia odprawiamy o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu Inauguracja Roku Akademickiego na Wyższych Uczelniach.
– we wtorek o godz. 9.00 w naszej Bazylice Ks. Arcybiskup Metropolita odprawi Mszę św. dla Politechniki Krakowskiej i Akademii Sztuk Pięknych z udziałem Rektorów, Senatu, Profesorów i Studentów.

3. W liturgii wspominamy
– w poniedziałek Świętych Aniołów Stróżów
– we środę św. Franciszka z Asyżu.
– w czwartek św. S. Faustyny Kowalskiej.
– w sobotę 7 października Matki Bożej Różańcowej.
W sobotę włączymy się naszą modlitwą do inicjatywy Różaniec do Granic. Z naszej parafii pojedzie autobus z grupą pielgrzymów, dołączają do nas Siostry Miłosierdzia z ul. Warszawskiej. Jedziemy do Kościoła Stacyjnego w Czarnym Dunajcu, tam będzie Msza o godz. 11.00. Później pielgrzymi udadzą się do granicy, by uczestniczyć w różańcu, który w całej Polsce będzie odmawiany o godz. 14.00. Wyjazd pielgrzymów sprzed Kościoła w sobotę o godz. 8.00. U nas już wszystkie miejsca w autobusie są zajęte. Pielgrzymi powinni zabrać ze sobą Dowód Osobisty, lub inny dokument tożsamości, odpowiednią odzież, można zabrać ze sobą krzesełko. Należy także samemu zatroszczyć się o posiłek i napoje. Powrót będzie w godzinach wieczornych między 18.00 a 20.00..

Na pewno nie wszyscy pojedziemy na pielgrzymkę do Granicy. Tych, którzy nie pojadą, zapraszamy do naszego Kościoła. O godz. 12.00 będzie dodatkowa Msza św. i Nabożeństwo z okazji I soboty miesiąca z modlitwą różańcową. Nie będzie tego nabożeństwa w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich w najbliższą sobotę do naszej Bazyliki na godz. 12.00 będzie to nasza duchowa i modlitewna łączność z pielgrzymami zgromadzonymi przy granicy. Niech ta inicjatywa połączy nas wszystkich w modlitwie różańcowej.

– Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca października Msze św. wotywne do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00, i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, szczególnie zapraszamy klasy gimnazjum i VII klasy Szkoły podstawowej. Okazja do spowiedzi w I piątek rano do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00. Młodzież gimnazjalna wszystkie klasy i VII kl. Szkoły podstawowej, po Mszach św. w I piątek zgłaszają się do zakrystii, by zapisać się na przygotowanie do bierzmowania. Księża będą informować o terminach spotkań dla poszczególnych grup w ciągu całego roku.

5. Chorych w domu odwiedzimy w tym tygodniu, niektórych już najbliższy piątek z uwagi na wydarzenia sobotnie a reszta w sobotę. Siostra albo księża ustalą dzień i godzinę, kiedy odwiedzą chorych. Prosimy cierpliwie czekać. Adresy zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę 8 października w katedrze na Wawelu Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę św, o godz. 10.00 na rozpoczęcie MARSZU ŻYCIA, szczegóły na plakacie…Marsz przejdzie z Wawelu pod Kościół św. Wojciecha na Rynku Głównym. Zaproszeni są wszyscy, którym leży na sercu OCHRONA ŻYCIA od poczęcia do naturalnej śmierci.

7. Jak już słyszeliśmy w liście Pasterskim, za tydzień w całej Polsce jest obchodzony XVII Dzień Papieski. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a nie zamożnej młodzieży z małych miejscowości w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i modlitewnie to niezwykłe dzieło.

8. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. W październiku, każdego dnia starajmy się odmawiać różaniec. Szczęść Boże.