PL

PL

26 Niedziela Zwykła

W październiku, każdego dnia w naszej Bazylice będzie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18.00.

  1. Witamy w naszej parafii gości i turystów przyjeżdzających do Krakowa, nich spotkanie z Jezusem Eucharystycznym owocuje radosnymi przeżyciami. 
  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
    – dzisiaj wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła;
    – w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
    – w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
    – w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
    – w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  1. Dzisiaj w naszym Kościele Słowo Boże głosi O. Piotr Koźlak (od 12.15 do 15.15 O. Janusz Serafin) redemptorysta z kwartalnika Homo Dei. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia książek.
  1. Dziś zapraszamy na pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie Parafialnego Kręgu Domowego Kościoła po Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 15.15 zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy.
  1. W październiku, każdego dnia w naszej Bazylice będzie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18.00. Będziemy się modlić za Ojca Świętego, za Synod, za dzieci i młodzież o katolickie wychowanie, za misje, za chorych, o pokój na świecie,   w ostatnim tygodniu za zmarłych. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z różańcem i nie będzie celebrowana w kaplicy obrazu.
  1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca października. Msze św. wotywne do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 8.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.30 do 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
  1. W najbliższą sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00 połączoną z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zapraszamy także rodziny, które modlą się o dar potomstwa i te, które oczekują na narodzenie się dziecka.
  1. W sobotę kapłani odwiedzą Chorych w domu z Sakramentami Świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  1. Wszystkim parafianom i gościom modlącym się w naszym kościele, życzymy dobrego tygodnia i Bożej opieki.

 

Na tydzień pracy, modlitwy i odpoczynku
przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa!


Intencje Mszy Świętych
1 – 7 października 2023r.

XXVI. NIEDZIELA ZWYKŁA 1.10.

6.30         ZA PARAFIAN

8.00         Śp. Stanisław KORZEC / 1 gr /

9.30         Śp. Małgorzata ŚLIWIŃSKA w 23 rocz. śm.,

11.00         Śp. Józef KOŁODZIEJ / 1 gr /

12.15         Śp. Bogusław (on) CHMURA w 15 rocz. śm.,

15.15         Śp. Jan ARMATYS / 30 gr /

16.00         Nabożeństwo Różańcowe

18.30         Śp. Marian MAJ w 25 rocz. śm.,

20.00         Śp. Róża DAMBIEC / 1 gr /

PONIEDZIAŁEK 2.10.  Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

6.00        Śp. Róża DAMBIEC / 2 gr /

6.30        Śp. Ryszard PORADOWSKI

7.00        Śp. Kazimierz WASILEWSKI od szwagra Jana

7.30        Śp. Józef KOŁODZIEJ / 2 gr /

8.00        Śp. Stanisław KORZEC / 2 gr /

9.00        O błogosławieństwo Boże dla Tomasza JAŚKOWSKIEGO z Rodziną

18.00        Nabożeństwo Różańcowe

18.30        Śp. Zbigniew i Piotr BOCHNACCY

WTOREK 3.10.

6.00        Śp. Róża DAMBIEC / 3 gr /

6.30        Śp. Ryszard PORADOWSKI

7.00        Śp. Kazimierz WASILEWSKI od Barbary i Emila Pławeckich

7.30        Śp. Józef KOŁODZIEJ / 3 gr /

8.00        Śp. Stanisław KORZEC / 3 gr /

9.00        1/ Dziękczynna za beatyfikację, z prośbą o kanonizację Błogosławionego

  1. WŁADYSŁAWA BUKOWIŃSKIEGO oraz w intencji Członków „OCALENIE” Żywych i Zmarłych

2. INAUGURACJA NOWEGO ROKU AKADEMICKIEGO 2023/24 POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI

18.00        Nabożeństwo Różańcowe

18.30        Śp. Teresa KMON

ŚRODA 4.10.  Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

6.00        Śp. Róża DAMBIEC / 4 gr /

6.30        Śp. Kazimierz WASILEWSKI od syna Wojciecha

7.00        Śp. Franciszek i Stefania LUDKOWSCY

7.30        Śp. Józef KOŁODZIEJ / 4 gr /

8.00        Śp. Stanisław KORZEC / 4 gr /

9.00        Dziękczynna, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w 40. rocznicę ślubu Jacka i Pauliny POLESKICH i dary Ducha Św. na dalsze lata życia

18.00        Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo różańcowe

18.30        ZBIOROWA – za Żywych

                 1.Z podziękowaniem za opiekę, z prośbą o potrzebne łaski dla Barbary i Bożeny

CZWARTEK 5.10.  Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy

6.00        Śp. Róża DAMBIEC / 5 gr /

6.30        Śp. Ryszard PORADOWSKI

7.00        Śp. Kazimierz WASILEWSKI od syna Artura z rodziną

7.30        Śp. Józef KOŁODZIEJ / 5 gr /

8.00        Śp. Stanisław KORZEC / 5 gr /

9.00        Śp. Aniela WIECHOWICZ w 25 rocz. śm.,

18.00        Nabożeństwo Różańcowe

18.30        Śp. Ryszard, śp. Maria, śp. Bożena KOŁODZIEJCZYK od Łukasza z rodziną

PIĄTEK 6.10.

6.00        Śp. Róża DAMBIEC / 6 gr /

6.30        Śp. Helena MĄKA

7.00        Śp. Ryszard PORADOWSKI

7.30        Śp. Józef KOŁODZIEJ / 6 gr /

8.00        Śp. Stanisław KORZEC / 6 gr /

9.00        O nawrócenie i świętość życia dla Grzegorza Marcina

18.00        Nabożeństwo Różańcowe

18.30        ZBIOROWA – za Zmarłych 

  1. Śp. Stanisława (ona) Koziara od siostry Marty z Rodziną.
  2. Śp. Alfreda (ona) SAROTA
  3. Śp. Aniela BRYZGIEL o dar nieba w 30 dniu pogrzebu
  4. Śp. Marta TARANCZEWSKA od Aldony i Damiana Karpiel
  5. Śp. Kazimierz TRACIEWICZ w 20 rocz. śm.,

SOBOTA 7.10.  Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

6.00        Śp. Róża DAMBIEC / 7 gr /

6.30        Śp. Helena MĄKA

7.00        Śp. Ryszard PORADOWSKI

7.30        Śp. Józef KOŁODZIEJ / 7 gr /

8.00        Śp. Stanisław KORZEC / 7 gr /

9.00        ZA CZŁONKÓW RÓŻY MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ ŻYWYCH I ZMARŁYCH

18.00        Nabożeństwo Różańcowe

18.30        Śp. Marta SENOWSKA-HABER od Anny Poznańskiej z Jasła