PL

PL

26 Niedziela Zwykła

W najbliższą sobotę, będzie Jesienny Dzień Chorego. O godz. 10.00 Msza św. dla chorych, samotnych i seniorów. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi, a w czasie Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu, czy przyprowadzeniu tych osób do naszej bazyliki na nabożeństwo. Niech to będzie nasz dobry uczynek wobec chorych i starszych. Po Mszy św. będzie spotkanie z chorymi.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a później jak zwykle Msza św. o 15.15.

 

2. Jutro 1 października, w naszej bazylice rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00 – pół godziny przed mszą św. wieczorną.

 

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.15 odprawimy uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do 5 ołtarzy.

 

4. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora
kościoła.
– we wtorek św. Aniołów Stróżów
– w czwartek św. Franciszka z Asyżu. W modlitwach pamiętajmy o
szczególnym solenizancie Ks. Kardynale Seniorze Franciszku
Macharskim.
– w piątek św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

 

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. wotywne do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00, i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, szczególnie zapraszamy klasy I i II gimnazjum. Klasy III gimnazjum przychodzą na Msze św. o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi w I piątek rano do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00. Młodzież gimnazjalna po Mszach św. zgłasza się do salki katechetycznej, by zapisać się na przygotowanie do bierzmowania.

6. W I sobotę, na mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.

 

7. We wtorek o godz. 9.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie Roku Akademickiego dla Akademii Sztuk Pięknych. Zaś w piątek 5.X w naszej bazylice Msza św. dla Politechniki Krakowskiej o godz. 9.00.

 

8. W najbliższą sobotę, będzie Jesienny Dzień Chorego. O godz. 10.00 Msza św. dla chorych, samotnych i seniorów. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi, a w czasie Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu, czy przyprowadzeniu tych osób do naszej bazyliki na nabożeństwo. Niech to będzie nasz dobry uczynek wobec chorych i starszych. Po Mszy św. będzie spotkanie z chorymi.

 

9. Chorych w domu, którzy nie mogą przybyć do kościoła, kapłani nawiedzą z Sakramentami świętymi w sobotę od 8.30. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

 

10. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień…. Szczęść Boże.