27 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu I piątek miesiąca.

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś po mszy św. o 15.15 będzie uroczysty Różaniec z procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, a szczególnie osoby z Żywego Różańca, które mają dzisiaj comiesięczną „Zmiankę Tajemnic Różańcowych”. Nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice w ciągu tygodnia, każdego dnia odprawiamy o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu Inauguracja Roku Akademickiego na Wyższych Uczelniach.
– W poniedziałek o godz. 9.00 w naszej Bazylice Msza św. dla Politechniki Krakowskiej z udziałem Rektorów, Senatu, Profesorów i Studentów.
– We wtorek Inauguracja nowego roku akademickiego Akademii Sztuk Pięknych. Zapraszamy Władze Uczelni i Studentów na Msze św. o godz. 9.00.

3. W liturgii wspominamy
– we wtorek św. Franciszka z Asyżu.
– w środę św. S. Faustyny Kowalskiej.
– w piątek 7 października Matki Bożej Różańcowej
Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. wotywne do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00, i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, szczególnie zapraszamy klasy I i II gimnazjum. Klasy III gimnazjum przychodzą na Msze św. o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi w I piątek rano do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00. Młodzież gimnazjalna wszystkie klasy po Mszach św. w
I piątek zgłasza się do zakrystii, by zapisać się na przygotowanie do bierzmowania. Księża będą informować i terminach spotkań dla poszczególnych grup w ciągu całego roku.

5. Chorych w domu odwiedzimy w najbliższą sobotę . Adresy zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę w Sanktuarium św. Jana Pawła II marsz życia, szczegóły na plakacie…

7. Jak już słyszeliśmy za tydzień w całej Polsce jest obchodzony XVI Dzień Papieski. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a nie zamożnej młodzieży z małych miejscowości w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i modlitewnie to niezwykłe dzieło.

8. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. W październiku, każdego dnia starajmy się odmawiać różaniec. Szczęść Boże.