PL

PL

27 Niedziela Zwykła

W sobotę 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie i kolejny dzień modlitwy Nowenny w intencji Ojczyzny w roku 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś po mszy św. o 15.15 będzie uroczysty Różaniec z procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, a szczególnie osoby z Żywego Różańca. Nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice w ciągu tygodnia, codziennie odprawiamy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2. W tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek liturgiczne Święto Bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa
– w środę Bł. Marii Angeli Truszkowskiej.
– w czwartek św. Jan XXIII, papieża
– w piątek wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana
– w sobotę Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

3. W sobotę 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie i kolejny dzień modlitwy Nowenny w intencji Ojczyzny w roku 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości. O godz. 18.00 będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. i procesja wokół Bazyliki z figurką Matki Bożej. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się o pokój na świecie, za Ojca św. Franciszka i za Ojczyznę. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace i pobyt w naszej parafii Ks. dra Karola Wojtyły, dzisiaj św. Jana Pawła II papieża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Na nabożeństwo, tradycyjnie przynosimy świece z lampionami. Po tym nabożeństwie będzie Adoracja Najśw. Sakramentu z okazji 40 Rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolice Piotrową. Adoracją poprowadzą Studenci – Stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia.

4. Za tydzień 14 października w całej Polsce będzie obchodzony XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a niezamożnej młodzieży z małych miejscowości w naszej ojczyźnie. Jest to żywy pomnik Św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i duchowo to niezwykłe dzieło.

5. W ramach obchodów 40 rocznicy wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Papieża 20 października nasza wspólnota parafialna jest zaproszona na mszę św. o godz. 8.00 do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa… Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach. W ciągu tygodnia zapraszamy do kościoła, na g.18.00 na nabożeństwo różańcowe.