PL

PL

27 Niedziela Zwykła

W przyszłą niedzielę jak już słyszeliśmy będzie Dzień Papieski – odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O godz. 12.15 w niedzielę będzie Uroczysta Msza św. w intencji poszanowania życia. Po tej Mszy św. będzie Marsz Życia, którzy organizują Obrońcy życia i Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej. Marsz przejdzie przez pl. Matejki, ul. Floriańską do Kościoła Mariackiego. Do tego marszu mogą się włączyć wszyscy, którym leży na sercu troska o życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

1. Dziś po mszy św. o 15.15 odprawimy Różaniec z procesją Eucharystyczną do pięciu ołtarzy. W dni powszednie Różaniec odprawiamy o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem ,Kościół Domem Miłosierdzia”. W Tygodniu Miłosierdzia pamiętajmy o biednych i potrzebujących rodzinach. Do skarbonki w tyle kościoła i w kaplicy św. Antoniego można składać ofiary przeznaczone dla ubogich. Z tych ofiar pomagamy najbiedniejszym rodzinom naszej parafii. W każdym miesiącu będziemy też opłacać obiady w szkole dla kilkoro dzieci. Wszystkim, którzy wspomagają swoimi ofiarami, zaangażowaniem i modlitwą charytatywne dzieła miłosierdzia w naszej parafii serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

3. Jak już wszyscy wiemy, w tym roku mija 50 lat od rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II. Z tej okazji Papież Benedykt XVI ogłosi ROK WIARY. Uroczyste otwarcie Roku Wiary odbędzie się w Bazylice św. Piotra w Rzymie, w najbliższy czwartek 11 października pod przewodnictwem Ojca świętego. W naszych parafiach chcemy łączyć się z tym ważnym wydarzeniem w Kościele. Serdecznie Wszystkich zraszamy w najbliższy czwartek do Bazyliki na uroczyste otwarcie Roku Wiary w naszej parafii. godz.18.00 będzie różaniec, procesja otwarcia Roku Wiary później Msza św. i przyjęcie Symbolu Wiary. Będziemy modlić się o umocnienie wiary w naszych rodzinach w naszej ojczyźnie. W tyle kościoła jest do nabycia gazetka okolicznościowa, w której jest wiele cennych informacji związanych z Rokiem Wiary, a także o błog. Janie Pawle II w związku z dniem Papieskim i rocznicą wyboru Papieża. Gazetka jest w cenie 1, 50 zł.

4. W liturgii wspominamy
– we wtorek liturgiczne święto św. Wincentego Kadłubka , biskupa
– w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
– w sobotę 13 października będzie ostatnie w tym roku Uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. Tym razem zapraszamy najpierw na różaniec na godz. 18.00, później będzie Msza św. i procesja z Figurka Matki Bożej. Procesja tradycyjnie zakończy się przy wikarówce pod tablicą upamiętniają lata pracy ks. dra Karola Wojtyły w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na to piękne nabożeństwo Maryjne.

5. W przyszłą niedzielę jak już słyszeliśmy będzie Dzień Papieski – odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O godz. 12.15 w niedzielę będzie Uroczysta Msza św. w intencji poszanowania życia. Po tej Mszy św. będzie Marsz Życia, którzy organizują Obrońcy życia i Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej. Marsz przejdzie przez pl. Matejki, ul. Floriańską do Kościoła Mariackiego. Do tego marszu mogą się włączyć wszyscy, którym leży na sercu troska o życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

6. Pierwsze spotkanie w ramach Duszpasterstwa Studentów przy naszej parafii będzie w najbliższy czwartek o godz. 20.00 w sali Domu Katechetycznego. Zapraszamy wszystkich chętnych Studentów. Spotkania będzie prowadził ks. dr Marcin Cholewa.

7. Od 2002 roku trwa Wieczysta Adoracja Najść. Sakramentu w Łagiewnikach. Na nocne godziny adoracji są poroszone poszczególne parafie naszej Archidiecezji. W najbliższy wtorek 9 października jest zaproszona nasza parafia św. Florian. Zachęcamy wszystkich , którym czas pozwala na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja trwa od 22.00 do 5.00.

8. Na nowy tydzień, wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy, w najbliższy czwartek, na Nabożeństwo Otwarcia Roku Wiary.