28 Niedziela Zwykła

W przyszłą niedzielę liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. W naszej Bazylice na każdej Mszy św. i na nabożeństwie różańcowym będziemy dziękować za dar Świętego Jana Pawła II.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Msza św. o 15.15 i później nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu różaniec jest o 18.00.

2. W tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej
– we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i Męczennika.
– w środę św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia.. Modlimy się za lekarzy i pielęgniarki a wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Modlitwą i życzeniami obejmujemy ks. Łukasza, który mieszka i pomaga w naszej parafii, a pracuje jako kapelan w Zakładzie Opieki Leczniczej.
– w piątek Uroczystość św. Jana Kantego patrona Archidiecezji krakowskiej.
– w sobotę wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

3. W przyszłą niedzielę liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. W naszej Bazylice na każdej Mszy św. i na nabożeństwie różańcowym będziemy dziękować za dar Świętego Jana Pawła II. Główne uroczystości odpustowe ku czci Św. Jan Pawła II odbywają się w Centrum „Nie lękajcie się” w Sanktuarium na Białych Morzach w Łagiewnikach. Wszystkie informacje dotyczące uroczystości odpustowych są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału

4. W najbliższą niedzielę w Katedrze na Wawelu o godz. 10.00 będzie Uroczysta Msza św. w czasie, której nasz Arcybiskup Marek Jędraszewski otrzyma PALIUSZ, czyli symbol władzy Biskupa Metropolity. Księdza Arcybiskupa i całą Metropolię, / tj. diecezje Kielecką, Tarnowską, oraz Krakowską/ w tym dniu, otaczajmy naszą modlitwą.

5. W najbliższy czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

6. W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie z Profesorami Politechniki Krakowskiej. Serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice, Słowo Boże będą głosili Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Po Mszach św. będą rozdawali Kalendarze Misyjne na 2018 rok. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na prowadzenie Misji na różnych kontynentach Świata.

8. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. w naszej bazylice, życzymy obfitości Bożych łask na cały tydzień, Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli… Szczęść Boże.