PL

PL

28 Niedziela Zwykła

W Domu Katechetycznym, na 40–lecie Wyboru Papieża Polaka jest piękna wystawa, na której są pamiątki podkreślające więź naszej parafii ze św. Janem Pawłem II, tym bardziej, że ks. dr Karol Wojtyła był wikariuszem w naszej parafii. W przygotowanie wystawy włączyli się Pan Andrzej Godek i nasze Siostry: S. Maria z Kancelarii i S. Łucja z Zakrystii. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy.

{edsnewanimate|class=”eds-animate “|data-eds-entry-animation=”jello”|data-eds-entry-delay=”0″|data-eds-entry-duration=”2″|data-eds-entry-timing=”linear”|data-eds-exit-animation=””|data-eds-exit-delay=””|data-eds-exit-duration=””|data-eds-exit-timing=””|data-eds-repeat-count=”1″|data-eds-keep=”yes”|data-eds-animate-on=”load”|data-eds-scroll-offset=””}

1. Dziś w całej Polsce jest obchodzony XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa ”… Przed kościołami są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a niezamożnej młodzieży z małych miejscowości z naszej Ojczyzny. Jest to żywy pomnik Św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i duchowo to niezwykłe dzieło. Przed Kościołem Młodzież z żółtymi chustami zbiera ofiary.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Msza św. o 15.15 i później nabożeństwo Różańcowe.

3. W tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
– we wtorek św. Jadwigi Śląskiej
– w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
– w czwartek liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia… Modlimy się za lekarzy i pielęgniarki a wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia. Modlitwą i życzeniami obejmujemy ks. Łukasza, który mieszka i pracuje w naszej parafii, oraz jako kapelan w Zakładzie Opieki Leczniczej.

4. We wtorek 16 października wypada 40 – rocznica Wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża. W tym dniu z udziałem Episkopatu Polski o godz. 16.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na białych morzach w Łagiewnikach będzie Uroczysta Msza św. dziękczynna. Główne uroczystości odpustowe ku czci Św. Jan Pawła II odbywają się w Sanktuarium w Łagiewnikach. Wszystkie informacje dotyczące uroczystości odpustowych są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Nasza parafia i cały Dekanat Kraków Centrum jesteśmy zaproszeni na Odpust w najbliższą sobotę na godz. 8.00 rano. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału, by w tym roku szczególnie dziękować za dar św. Jana Pawła II. W naszej Bazylice zapraszamy każdego dnia na Różaniec o 18.00 i na Msze święte wieczorne, w ten sposób będziemy się włączać w to wielkie dziękczynienie Krakowa i całej Polski. Będziemy dziękować Panu Bogu za św. Jana Pawła II.

5. W Domu Katechetycznym, na 40–lecie Wyboru Papieża Polaka jest piękna wystawa, na której są pamiątki podkreślające więź naszej parafii ze św. Janem Pawłem II, tym bardziej, że ks. dr Karol Wojtyła był wikariuszem w naszej parafii. W przygotowanie wystawy włączyli się Pan Andrzej Godek i nasze Siostry: S. Maria z Kancelarii i S. Łucja z Zakrystii. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy.

6. Zapraszamy do obejrzenia wystawy dzisiaj po każdej Mszy św. Po nabożeństwie popołudniowym ok. 16.30 wystawa będzie ubogacona ciekawymi informacjami. Wystawę będzie można oglądać także w ciągu tygodnia każdego dnia od godz. 17.00. Na wystawie będzie można nabyć cenną broszurkę streszczającą Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.

7. W najbliższy czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

8. W piątek o godz. 15.00 w naszej Bazylice będzie dziękczynna Msza św. w 100-tną rocznice istnienia Związku Zawodowego Kolejarzy Małopolskich. Zapraszamy Kolejarzy, także emerytów z rodzinami.

9. W Kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie na ul. Grodzkiej, w piątek o godz. 15.00 będzie Msza św. żałobna połączona ze złożeniem w Kryptach Panteonu Narodowego Wielkich Uczonych i Polaków: Karola Olszewskiego i Zygmunta Wróblewskiego. Uczeni wsławili się skropleniem m. in. skropleniem tlenu, dzięki czemu stali się dłużnikami ludzkości. Uczeni zmarli, w 1915, wtedy jeszcze nie było Polski na mapie Europy. Dla zainteresowanych są zaproszenia do odebrania w zakrystii…

10. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice, Słowo Boże będą głosili Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Po Mszach św. będą rozdawali Kalendarze Misyjne na 2019 rok. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na prowadzenie Misji na różnych kontynentach Świata.

11. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

12. Wszystkim obecnym na Mszy św. w naszej bazylice, życzymy obfitości Bożych łask w całym tygodniu wielkiego dziękczynienia za św. Jana Pawła II. Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli… Szczęść Boże.{/edsnewanimate}