28 Niedziela Zwykła

W środę 16 października wypada 41 – rocznica Wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża. W tym dniu w naszej parafii będziemy także świętować 70-tą rocznicę przybycia ks. dra Karola Wojtyły na wikariusza parafii św. Floriana. Z tej racji Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz odprawi uroczystą Mszę św. o godz. 18.30. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału. W tym roku szczególnie dziękujmy za dar św. Jana Pawła – najbliższa środa o godz. 18.30. a przed Mszą św. godz. o 18.00 jak zwykle Nabożeństwo Różańcowe.

1. Dziś w całej Polsce jest obchodzony XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie Chodźmy ”… Przed kościołami są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a niezamożnej młodzieży z małych miejscowości z naszej Ojczyzny. Jest to żywy pomnik Św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i duchowo to niezwykłe dzieło. Przed naszym Kościołem Młodzież z żółtymi chustami zbiera ofiary na ten cel.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Msza św. o 15.15.

3. Dzisiaj 13 października – ostanie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Różaniec później Msza św. i procesja. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace i pobyt w naszej parafii ks. Karola Wojtyły, dzisiaj św. Jana Pawła II.
Modlitwę Różańcową w ciągu tygodnia odmawiamy o godz. 18.00.

4. W ramach Duszpasterstwa Kobiet w naszej Archidiecezji, Duszpasterz Ks. dr Paweł Głuszka zaprasza kobiety na Mszę św. do naszej bazyliki w drugie poniedziałki o godz. 18.30. Po wakacyjnej przerwie, jutro wieczorem będzie Msza św. z udziałem Kobiet o 18.00 Różaniec…
Po Mszy św. będzie Koncert Uwielbienia z muzyką GOSPEL. Serdecznie zapraszamy…

5. We wtorek o godz. 11.00 w naszej Bazylice będzie Msza św. i poświęcenie tablicy upamiętniającej pogrzeb Tadeusza Kościuszki, który miał miejsc najpierw w naszej Bazylice a później w Katedrze na Wawelu. Było to 200 lat temu. Z tej okazji została wmurowana pamiątkowa tablica, na południowej ścianie, zewnątrz bazyliki.

6. W środę 16 października wypada 41 – rocznica Wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża. W tym dniu w naszej parafii będziemy także świętować 70-tą rocznicę przybycia ks. dra Karola Wojtyły na wikariusza parafii św. Floriana. Z tej racji Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz odprawi uroczystą Mszę św. o godz. 18.30. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału. W tym roku szczególnie dziękujmy za dar św. Jana Pawła – najbliższa środa o godz. 18.30. a przed Mszą św. godz. o 18.00 jak zwykle Nabożeństwo Różańcowe.

7. W tym tygodniu wspominać będziemy:
– we wtorek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
– w środę – św. Jadwigi Śląskiej
– w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
– w piątek liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia… Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

8. Siostry Duchaczki dziękują za ofiary na Misje złożone w ubiegłą niedzielę i przekazane na Konto Misji SS. Duchaczek. Siostry zebrały 12 352 zł i 117 Euro, tę ofiarę przeznaczają na zakup Ambulansu do transportu chorych w Burundi gdzie Siostry aktualnie prowadza Placówkę Misyjną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

9. W najbliższy czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

10. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice, Słowo Boże będą głosili Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Po Mszach św. będą rozdawali Kalendarze Misyjne na 2020 rok. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na prowadzenie Misji na różnych kontynentach Świata.

11. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

12. Wszystkim obecnym w naszej bazylice na Mszy św., życzymy obfitości Bożych łask w całym tygodniu wielkiego dziękczynienia za św. Jana Pawła II. Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia… Szczęść Boże.