PL

PL

28 Niedziela Zwykła

W czwartek 11 października Ojciec św. Benedykt XVI  otworzył Rok Wiary z okazji 50 rocznicy rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II  i 20 rocznicy ogłoszenia Katechizmu Katolickiego.  W naszej parafii w Roku Wiary w każda niedzielę na Mszy św. o godz. 18.30 Ks. dr Marek Leśniak, profesor na Uniwersytecie Papieskim będzie  głosił kazania katechizmowe. W każdą środę Ks. dr Krzysztof Wilk na Nowennie o 18.30 będzie podejmował krótką refleksję na temat wiary. Będziemy się też modlić o  umocnienie wiary w naszych rodzinach. W tyle kościoła są do zabrania karteczki z modlitwą na Rok Wiary.

1.Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 15.15 Nabożeństwo Różańcowe.

Dziś w całej Polsce jest obchodzony XII Dzień Papieski. Przed kościołami są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a biednej młodzieży w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik bł. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i modlitewnie to niezwykłe dzieło.

 

2. W czwartek 11 października Ojciec św. Benedykt XVI  otworzył Rok Wiary z okazji 50 rocznicy rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II  i 20 rocznicy ogłoszenia Katechizmu Katolickiego.  W naszej parafii w Roku Wiary w każda niedzielę na Mszy św. o godz. 18.30 Ks. dr Marek Leśniak, profesor na Uniwersytecie Papieskim będzie  głosił kazania katechizmowe. W każdą środę Ks. dr Krzysztof Wilk na Nowennie o 18.30 będzie podejmował krótką refleksję na temat wiary. Będziemy się też modlić o  umocnienie wiary w naszych rodzinach. W tyle kościoła są do zabrania karteczki z modlitwą na Rok Wiary.

 

3. W Ramach Nowej Ewangelizacji Ks. Bp Grzegorz Ryś zaprasza nas wszystkich na spotkania Ewangelizacyjne  w najbliższy piątek i  sobotę na stadion  Cracovii, a w niedzielę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Dokładne informacje  na ulotkach i  plakatach.

 

4.    W tym tygodniu wspominamy:

–    w poniedziałek św. Teresy od Jezusa – dziewicy i doktora Kościoła

– we wtorek św. Jadwigi śląskiej. W tym dniu wypada 34 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji jutro w poniedziałek o godz. 10.00 będzie Msza św. z udziałem Młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii. Będziemy dziękować za dar błogosławionego Jana Pawła II i prosić o rychłą kanonizacje naszego rodaka.

– w środę  wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika

– w czwartek liturgiczne święto  św. Łukasza Ewangelisty.

 W sobotę Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

 

5.  Przypominamy, że rozpoczęło się przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Uczniowie klas I i II mają spotkania jeden raz w miesiącu Klasa I w trzecia środę miesiąca, Klasa II w druga środę w  miesiąca o godz. 18.00. Dla uczniów kl. III gimnazjum spotkania są w dwóch grupach w poniedziałek albo we wtorek o godz.  19.15 w domu katechetycznym.

 

6.      Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa…zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach, a do kościoła, w ciągu tygodnia, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 18.00