PL

PL

29 Niedziela Zwykła

We wtorek o 19.30 będzie spotkanie Grupy związanej ze wspólnotą Chemin Neuf, która w czasie ŚDM gościła u nas z młodzieżą z Francji. Spotkania będą raz w miesiącu w III wtorek, zawsze ubogacane krótkim filmem, dyskusją i modlitwą. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Msza św. o 15.15 i później nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu różaniec jest o 18.00.

2. W tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i Męczennika.
– we wtorek św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia. Modlimy się za lekarzy i pielęgniarki a wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Modlitwę i życzeniami obejmujemy ks. Łukasza, który mieszka w naszej parafii a pracuje w Zakładzie Opieki Leczniczej.
– w czwartek Uroczystość św. Jana Kantego patrona archidiecezji krakowskiej.
– w piątek Bł. Jakuba Strzemię, biskupa
– w sobotę liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. W naszej Bazylice na nabożeństwie różańcowym i wieczornej Mszy św. będziemy dziękować za dar Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału. Główne uroczystości odpustowe ku czci Św. Jan Pawła II odbywają się w Centrum „Nie lękajcie się” w Sanktuarium na białych morzach w Łagiewnikach. Jak już informowaliśmy dzisiaj ks. Kardynał Metropolita dokona poświęcenia nowej Bazyliki ku czci św. Jana Pawła II – Centrum „Nie lękajcie się”. Wszystkie informacje dotyczące uroczystości odpustowych są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

3. Jak już informowaliśmy, nasza parafianka Malwina Birczyńska, lekarka, wraz z dwoma koleżankami lekarkami wybierają się do Maggotty jednej z najuboższych okolic na Jamajce. Będą tam służyć bezinteresownie najbiedniejszym. Lekarki wyjeżdżają już w listopadzie tego roku, jako woluntariuszki. Bilety na podróż kupiły za własne pieniądze, miejscowe siostry zapewnią im nocleg. Poza pracą lekarza, jest tam duża potrzeba podstawowych, leków i sprzętu medycznego. Na ten cel, dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła.

4. We wtorek o 19.30 będzie spotkanie Grupy związanej ze wspólnotą Chemin Neuf, która w czasie ŚDM gościła u nas z młodzieżą z Francji. Spotkania będą raz w miesiącu w III wtorek, zawsze ubogacane krótkim filmem, dyskusją i modlitwą. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższy czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

6. W środę i czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Profesorów, Pracowników i Studentów Politechniki Krakowskiej

7. Młodzież klas III Gimnazjum, która w tym roku szkolnym chce przystąpić do Bierzmowania przychodzi w tym tygodniu na spotkanie w piątek do Kościoła na godz. 18.00 na różaniec ze swoimi Rodzicami. Po nabożeństwie będzie spotkanie w salce Rodziców i Młodzieży z Ks. Andrzejem, który w tym roku przygotowuje młodzież do Bierzmowania.

8. Od 3 października ruszył projekt Caritasu „RODZINA RODZINIE” mający na celu pomoc konkretnym rodzinom Uchodźcom w Syrii i Libanie. Informacje jak można pomagać, są na plakacie przy wyjściu z Bazyliki. Serdecznie zachęcamy…

9. W przyszła sobotę o 19.15 będzie koncert Chóru z Norwegii a w niedzielę Koncert Zespołu Wokalnego Collegium Palestrinae .. Więcej informacji na plakatach..

10. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

11. Wszystkim obecnym na Mszy św. w naszej bazylice, życzymy obfitości Bożych łask na cały tydzień, Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli… Szczęść Boże.