PL

PL

29 Niedziela Zwykła

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w tyle bazyliki. Są tam wystawione kartki, na których można wypisać swoich zmarłych. Za ofiary składane z racji wypominków serdecznie dziękujemy.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W naszej Bazylice kazania głosi Ojciec Andrzej od Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. będą rozdawane Kalendarze Misyjne na 2019 rok. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na Misje, które prowadzą OO. Oblaci w różnych zakątkach Świata. W ciągu tygodnia na nabożeństwach różańcowych o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencjach Misji i Misjonarzy.

2. Dzisiaj o godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe w intencji Misji z okazji Tygodnia Misyjnego.

3. W tym tygodniu, jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium na Białych Morzach w Łagiewnikach. W tym dniu msze św. będą tam o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00 z procesją różańcową, którą odprawi Metropolita ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Kustosz Sanktuarium zaprasza wiernych do uczestnictwa w odpuście.

4. Zapraszamy do obejrzenia wystawy dzisiaj po każdej Mszy św…. Po nabożeństwie popołudniowym ok. 16.30 wystawa będzie ubogacona ciekawymi informacjami. Wystawę będzie można oglądać także w tygodniu, tylko dla zgłoszonych wcześniej Grup. Na wystawie będzie można nabyć cenną broszurkę streszczającą Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w tyle bazyliki. Są tam wystawione kartki, na których można wypisać swoich zmarłych. Za ofiary składane z racji wypominków serdecznie dziękujemy…

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa… Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach.
W ciągu tygodnia do kościoła zapraszamy, na nabożeństwo różańcowe na godz.18.00.