PL

PL

3 Niedziela Adwentu

W naszej Bazylice przed świętami spowiadać będziemy każdego dnia rano od 6.00 – 9.30. Po południu od 18.00 – 19.00. Zaś w czwartek, piątek i sobotę, spowiedź będzie od 17.00 do 19.00. Bardzo prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami.

1. Dzisiaj w Kościołach Katedralnych i Stacyjnych odbywać się będzie Otwarcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Roku Miłosierdzia. Intencją Ojca św. Franciszka jest, aby ten Rok Miłosierdzia był dla wiernych całego Kościoła czasem nowego odkrywania i doświadczenia Miłości Boga oraz szczególnej łaski odnowienia wiary.
Dzisiaj po południu o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. W środę na roratach o godz. 8.00 rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

3. U pań z Zespołu Charytatywnego są do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec u producenta mała 5 zł, a większa po 15 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla dzieci z biednych rodzin. Świeca zakupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

4. Opłatki Wigilijne można nabywać w zakrystii lub w kancelarii.

5. W najbliższą sobotę 19 grudnia, odwiedzimy, chorych w domu z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

6. W naszej Bazylice przed świętami spowiadać będziemy każdego dnia rano od 6.00 – 9.30. Po południu od 18.00 – 19.00. Zaś w czwartek, piątek i sobotę, spowiedź będzie od 17.00 do 19.00. Bardzo prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami.

7. W niedzielę po Bożym Narodzeniu w Uroczystość Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 27 grudnia o godz. 12.15. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św. byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: dzisiaj św. Łucji, dziewicy i Męczennicy. Naszej Zakrystiance Siostrze Łucji z okazji Imienin składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za wielkie oddanie w pracy dla naszego Kościoła. To, że nasz Kościół jest tak czysty i zadbany, ołtarze udekorowane, to w dużej mierze zasługa S. Łucji. Bóg zapłać i życzymy Siostrze wszelkiej pomyślności. Jutro wspomnienie. Św. Jana od krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

9. W czwartek o 15.30 Mszy św. i Spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

10. W tyle kościoła za ławkami jest skarbonka, do której można składać ofiary na pomoc Kościołowi na Karesach Wschodnich. Za wyrazy solidarności… Bóg zapłać.

11. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te ostatnie dni Adwentu i pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia…. Szczęść Boże.

12. Dzisiaj przed Kościołem można nabyć Książkę albo film Księdzu Biskupie Albinie Małysiaku, ale o tym powiedzą nam autorzy tych publikacji.

13. W związku z Rokiem Miłosierdzia w naszej bazylice odbywać się będą raz w miesiącu wykłady Profesorów z Uniwersytetu Jana Pawła II o tematyce Miłosierdzia Bożego.
Jutro (w poniedziałek) po wieczornej Mszy św., pierwszy wykład wygłosi Ks. prof. Marek Gilski na temat „Osobiste Odkrywanie Miłosiernego Boga”. Serdecznie zapraszamy…