PL

PL

3 Niedziela Adwentu

Z okazji Uroczystości Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa.

1. Jak już wiemy z mediów, nasz ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski, przechodzi na emeryturę. Ojciec św. Franciszek, 8 grudnia na Jego miejsce mianował Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, dotychczasowego Metropolitę w Łodzi. Do czasu objęcia naszej Archidiecezji przez Nowego Metropolitę, Ks. Kardynał Dziwisz pełni w naszej diecezji obowiązki Administratora Apostolskiego. Ingres Nowego Metropolity do Katedry Wawelskiej będzie 28 stycznia. W naszych modlitwach polecajmy Ks. Kardynała Dziwisza i Nowego Metropolitę, Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

2. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. W piątek na roratach o godz. 8.00 rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

4. U pań z Zespołu Charytatywnego są do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec u producenta mała 5 zł, a większa po 15 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla dzieci z biednych rodzin. Świeca zakupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

5. Opłatki Wigilijne można nabywać w zakrystii lub w kancelarii.

6. Z okazji Uroczystości Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 18 grudnia o godz. 12.15. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św. byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Łucji, dziewicy i Męczennicy. Naszej Zakrystiance Siostrze Łucji z okazji Imienin składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za wielkie oddanie w pracy dla naszego Kościoła. To, że nasz Kościół jest tak czysty i zadbany, ołtarze udekorowane, to w dużej mierze zasługa S. Łucji. Bóg zapłać i życzymy Siostrze zdrowia i wszelkiej pomyślności.
– W środę, wspomnienie Św. Jana od krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

8. W najbliższą sobotę 17 grudnia, odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia naszych chorych parafian w domu, z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. W czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

10. W przyszłą niedziele po Mszy św. o 15.15 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich należących do Rady serdecznie zapraszamy.

11. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te ostatnie dwa tygodnie Adwentu i pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia…. Szczęść Boże.