PL

PL

3 Niedziela Adwentu

W najbliższą niedzielę 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko do godz. 12.15. Za tydzień z racji Wigilii nie będzie Mszy św. o 15.15 i wieczornych o 18.30 i 20.00. Wieczorem nie będzie już żadnych nabożeństw. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Na stole zapalmy świecę nabytą w ramach akcji Caritas “Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Wieczerzę rozpocznijmy od śpiewu Kolędy “Wśród nocnej ciszy…” Następnie należy odczytać opis narodzenia Pana Jezusa wg Ewangelii św. Łukasza. Po wspólnej rodzinnej modlitwie jest czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Niechaj tym chwilom towarzyszy wzajemne pojednanie, życzliwość i podniosły, rodzinny nastrój. Po wieczerzy śpiewajmy jeszcze kolędy. Zachęcamy, aby wigilie urządzać wg tradycji naszych ojców z zachowaniem abstynencji od pokarmów mięsnych.

1. Dzisiaj, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

2. W sobotę 23 grudnia Kapłani odwiedzą Chorych w domu z Sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać do zakrystii albo do kancelarii. Zadbajmy, aby przed Świętami nasi chorzy i starsi, którzy nie wychodzą z domu, mieli także okazje do pojedna z Panem Bogiem.

3. W tym tygodniu Zespół Charytatywny przygotowuje Paczki Świąteczne dla samotnych I chorych Parafian…Ewentualne potrzeby można jeszcze zgłosić U S. Małgorzaty dzisiaj albo jutro….

4. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej dzisiaj ok. godz. 16.15.

5. W najbliższy piątek 22 grudnia wszystkie Parafie naszego Dekanatu są zaproszone do Sanktuarium św. Jana Pawła II na comiesięczne nabożeństwo. O godz. 17.00 jest Msza św. a później Procesja Światła.. Prosimy, aby przynajmniej delegacja tam się udała i reprezentowała naszą Parafię..

6. W naszej Bazylice jeszcze w tym tygodniu jest okazja do spowiedzi w godzinach wypisanych przy wejściu do Bazyliki.

7. Z okazji Uroczystości Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 31 grudnia o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św. byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

8. W najbliższą niedzielę 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko do godz. 12.15. Za tydzień z racji Wigilii nie będzie Mszy św. o 15.15 i wieczornych o 18.30 i 20.00. Wieczorem nie będzie już żadnych nabożeństw. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Na stole zapalmy świecę nabytą w ramach akcji Caritas “Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Wieczerzę rozpocznijmy od śpiewu Kolędy “Wśród nocnej ciszy…” Następnie należy odczytać opis narodzenia Pana Jezusa wg Ewangelii św. Łukasza. Po wspólnej rodzinnej modlitwie jest czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Niechaj tym chwilom towarzyszy wzajemne pojednanie, życzliwość i podniosły, rodzinny nastrój. Po wieczerzy śpiewajmy jeszcze kolędy. Zachęcamy, aby wigilie urządzać wg tradycji naszych ojców z zachowaniem abstynencji od pokarmów mięsnych.

9. Za tydzień w niedzielę o godz. 24.00 uroczysta Msza św. zwaną Pasterką. Tradycyjnie, ofiary na pasterce przeznaczone są na ratowanie życia nienarodzonych.

10. Tegoroczne Dzieło Adopcji Dziecka Poczętego zakończy się w Wigilię.

11. Za tydzień w poniedziałek 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. będą jak w każdą niedzielę.

12. Po świętach rozpoczniemy tradycyjną kolędę, czyli odwiedziny kapłana w naszych mieszkaniach. Celem kolędy jest wspólna modlitwa z rodziną pod przewodnictwem księdza i błogosławieństwo na progu Nowego Roku oraz nawiązanie bliższego kontaktu duszpasterskiego kapłanów z wiernymi… Prosimy domowników, którym obowiązki na to pozwalają, aby starali się być obecni w domu w czasie kolędy. O terminie wizyty kapłana, jak zwykle będą zawiadamiać ministranci z odpowiednim wyprzedzeniem. Plan kolędy będzie ogłaszany w niedziele na najbliższy tydzień, będzie także na stronie internetowej naszej parafii… Prosimy o zainteresowanie wszystkich, którzy, chcą spotkać się z księdzem w czasie kolędy w swoim mieszkaniu…. Tym bardziej, że centrum Krakowa opustoszało… W kamienicach jest coraz mniej mieszkańców i nie zawsze łatwo odnaleźć i dotrzeć do wszystkich. W wielu przypadkach ministranci będą potrzebowali pomocy.

13. Kolęda rozpocznie się 27 grudnia w środę. Dokładny Plan Kolędy będzie podany w przyszłą niedzielę.

14. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego przygotowania do Świąt … Pojednani z Bogiem i w rodzinnej atmosferze przeżywajmy Święta Bożego Narodzenia. Szczęść Boże…