3 Niedziela Adwentu

W tym tygodniu będzie okazja do spowiedzi przed świętami. Księża będą pełnić dyżur w konfesjonale. Rozkład godzin spowiedzi wywieszony przy wejściu do kościoła. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak każdej niedzieli o godz. 15.15 Msza św. Ok. 16.00 na plebanii będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

2. Nowennę do Dzieciatka Jezus odmawiamy od dzisiaj po Mszy św. roratnej. Roraty w ciągu tygodnia są o 8.00. Zapraszamy.

3. Świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia u Pań z Zespołu Charytatywnego przy wyjściu z bazyliki i w zakrystii. Złożone większa ofiary są przeznaczone na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Świeca kupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

4. Poświęcone opłatki na wigilię można nabywać w zakrystii lub w kancelarii, są też u Pań przy wyjściu z kościoła.

5. W tym tygodniu będzie okazja do spowiedzi przed świętami. Księża będą pełnić dyżur w konfesjonale. Rozkład godzin spowiedzi wywieszony przy wejściu do kościoła. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

6. W najbliższą sobotę 22 grudnia, przed świętami odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. W niedziel 30 grudnia o godz. 11.00 będzie Msza św. dla małżeństw, które w tym roku obchodziły Jubileusz małżeński albo okrągłą rocznicę. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii udziału w takiej Mszy św. jubileuszowej..

8. Księżom z parafii św. Jacka w Krakowie dziękujemy za wygłoszone kazania. Zgodnie z praktyką w naszej Archidiecezji i decyzją ks. Arcybiskupa, każda parafia jeden raz w roku wspiera modlitwą i ofiarami budujące się kościoły. Ofiarodawcom, którzy dzisiaj składają ofiary na budowę nowego kościoła św. Jacka… Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i za ofiarność.

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te ostatnie dni Adwentu i wykorzystajmy ten czas na duchowe przygotowanie naszych rodzin do Świąt Bożego Narodzenia… Szczęść Boże.