PL

PL

3 Niedziela Wielkanocna

W czwartek 4 maja obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana. O godz. 12.00 Suma odpustowa, którą odprawi Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. Na tej Mszy św. będą zaproszeni kapłani, nasza kapituła kolegiacka, a przede wszystkim Strażacy z Państwowej Wojewódzkiej i Miejskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy każdego roku u św. Floriana wypraszają błogosławieństwo dla swojej trudnej pracy i w ten sposób rozpoczynają świętować doroczny Dzień Strażaka. Zapraszamy wszystkich parafian, niechaj ta uroczystość złączy nas we wspólnej modlitwie ku czci naszego patrona św. Floriana Męczennika. Po tej mszy św. będzie Procesja Eucharystyczna na Plac Matejki pod pomnik Grunwaldzki i z powrotem do kościoła. Bardzo prosimy asysty na procesje do obrazów i feretronów. W ten sposób chcemy zamanifestować swoją wiarę i przywiązanie do Kościoła i Parafii.

1. Dzisiaj w kościele Polskim rozpoczyna się dziewiąty Tydzień Biblijny. W ciągu tygodnia przed wieczorną Mszą św. od godz. 18.00 w naszej Bazylice będzie czytane Pismo św. Zapraszamy do czytania i słuchania słów Pisma Świętego. Bardzo prosimy osoby chętne do czytania, aby zapisywać się w zakrystii na poszczególne dni tygodnia. W tym tygodniu szczególnie w rodzinach zaglądajmy do Pisma Świętego. Organizatorzy tegorocznego Tygodnia Biblijnego zachęcają nas do czytania Listu Św. Pawła do Galatów. W tyle kościoła na skarbonce w koszyczku i w zakrystii przy stoliku z gazetami są karteczki ze znakami urywków Pisma świętego do medytacji w rodzinie. Zachęcamy do zabrania takiej karteczki do domu i z rodziną odnaleźć tekst z Pisma św., przeczytać i rozważyć……..

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św., a ok. godz. 16.00 pierwsze Nabożeństwo Majowe z nowenną do św. Stanisława Biskupa, Męczennika. W ciągu tygodnia Majówka będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W środę – 3 maja Liturgiczną Uroczystość Królowej Polski. Będziemy prosić Maryję w intencji Ojczyzny i za wszystkich Polakom żyjących w kraju i zagranicą. Msze św. w naszej Bazylice będą odprawiane, jak w każdą niedzielę.

4. W czwartek 4 maja obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana. Msze św. będą jak każdego dnia, od 6.00 do godz. 8.00.

O godz. 9.00 Msza św. – w intencji Korporacji Kominiarzy Oddział Kraków o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla kominiarzy i ich rodzin.
O godz. 12.00 Suma odpustowa, którą odprawi Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. Na tej Mszy św. będą zaproszeni kapłani, nasza kapituła kolegiacka, a przede wszystkim Strażacy z Państwowej Wojewódzkiej i Miejskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy każdego roku u św. Floriana wypraszają błogosławieństwo dla swojej trudnej pracy i w ten sposób rozpoczynają świętować doroczny Dzień Strażaka. Zapraszamy wszystkich parafian, niechaj ta uroczystość złączy nas we wspólnej modlitwie ku czci naszego patrona św. Floriana Męczennika. Po tej mszy św. będzie Procesja Eucharystyczna na Plac Matejki pod pomnik Grunwaldzki i z powrotem do kościoła. Bardzo prosimy asysty na procesje do obrazów i feretronów. W ten sposób chcemy zamanifestować swoją wiarę i przywiązanie do Kościoła i Parafii.

5. W liturgii, w tym tygodniu, będziemy jeszcze wspominać: we wtorek – św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła – w piątek św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, w sobotę – św. Apostołów Filipa i Jakuba.

6. Msza św. dla maturzystów będzie w środę 3 maja o godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która w tym roku zdaje egzamin maturalny.

7. Wszystkim, życzymy na dzisiaj i cały świąteczny tydzień… opieki Matki Bożej i św. Floriana naszego Patrona … Szczęść Boże.