PL

PL

3 Niedziela Wielkanocna

W ostatni piątek został poświęcony nowy konfesjonał, który jest ustawiony w tyle kościoła na końcu nawy południowej. Trochę się różni od naszych otwartych konfesjonałów w bazylice. Ten nowy konfesjonał ma zamykaną część dla penitenta i spowiednika.

1. Dzisiaj w kościele Polskim rozpoczyna się Dziesiąty Tydzień Biblijny.
W ciągu tygodnia przed wieczorną Mszą św. od godz. 18.15 w naszej Bazylice będzie czytane Pismo św. Zapraszamy do czytania i słuchania słów Pisma Świętego. Bardzo prosimy osoby chętne do czytania, aby zapisywać się w zakrystii na poszczególne dni tygodnia. W tym tygodniu szczególnie w rodzinach zaglądajmy do Pisma Świętego. Organizatorzy tegorocznego Tygodnia Biblijnego zachęcają nas do czytania Listu Św. Pawła Apostoła do Rzymian. W tyle kościoła przy kaplicy adoracji przed pulpitem z Pismem Świętym. jest koszyczek z karteczkami z zaznaczonymi wersetami Listu do Rzymian i Księgi Przysłów. Zachęcamy do zabrania takiej karteczki do domu i z rodziną odnaleźć tekst z Pisma św., przeczytać i rozważyć……..Niech te wyjątkowe, natchnione teksty towarzyszą nam i posłużą, jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i rachunku sumienia – przez cały rok, szczególnie w przygotowaniu do obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, którą będziemy przeżywać w listopadzie tego roku.

2. W ostatni piątek został poświęcony nowy konfesjonał, który jest ustawiony w tyle kościoła na końcu nawy południowej. Trochę się różni od naszych otwartych konfesjonałów w bazylice. Ten nowy konfesjonał ma zamykaną część dla penitenta i spowiednika. Ułatwi to sprawowanie Sakramentu Pokuty w czasie Mszy św. i innych nabożeństw, szczególnie, gdy jest włączone nagłośnienie, gdy są używane Organy i jest wykonywany śpiew w bazylice, wtedy słyszalność w otwartym konfesjonale jest bardzo trudna i ograniczona….. Ten nowy, zamknięty konfesjonał, ułatwi także spowiedź osobom niedosłyszącym. W wielu kościołach takie zamykane konfesjonały już funkcjonują. Mamy nadzieje, że także u nas Penitenci i Spowiednicy docenią korzyści w przeżywaniu spowiedzi świętej w nowym konfesjonale. /Zobacz zdjęcia…/

3. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Masza św.

4. Już za dwa tygodnie, w sobotę 28 kwietnia w Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, odbędzie się Beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej….Krakowskiej pielęgniarki. Ulotki z informacjami o beatyfikacji są w tyle kościoła można je zabierać.

5. Wszystkim, życzymy na dzisiaj i cały tydzień… opieki Matki Bożej i Bożego Błogosławieństwa… Szczęść Boże.