PL

PL

3 Niedziela Wielkanocna

W tygodniu, nabożeństwa majowe każdego dnia po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do udziału.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca Maja. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Nabożeństwo majowe z nowenną do św. Stanisława i ja zwykle Msza św. Dzisiaj po zakończeniu Mszy św. będzie Koncert pt. PAMIĘTAMY na cześć Ojca św. Jana Pawła II z okazji dziewięćdziesiątych dziewiątych Urodzin i także z okazji 70 rocznicy przybycia Ks. dra Karola Wojtyły na Wikariusza naszej parafii. Serdecznie Zapraszamy. Więcej informacji o Koncercie na plakatach

2. Jutro w liturgii wspomnienie Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

3. W środę Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika patrona Polski i naszej Archidiecezji. W środę Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz obchodzi imieniny. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów. Pamiętajmy w modlitwach o naszych solenizantach.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Studentów, Stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Również w czwartek o godz. 15.30 będzie dodatkowa Msza św. z udziałem kolejarzy. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

5. W tygodniu, nabożeństwa majowe każdego dnia po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do udziału.

6. W drugi piątek miesiąca, maja (10 maja), Ks. Rektor zaprasza do kościoła św. Marka przy ul. św. Marka 10 na spotkanie z bł. Michałem Giedroyciem przy jego grobie i relikwiach. O godz.18.00 będzie można wysłuchać konferencji przybliżającej postać i duchowość Błogosławionego a o 18.30 podczas Eucharystii będziemy prosić Boga o potrzebne łaski przez jego wstawiennictwo.

7. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień … Szczęść Boże.ZAPROSZENIE METROPOLITY NA PROCESJĘ KU CZCI ŚW. STANISŁAWA BM

12 maja 2019 roku w niedzielę o godzinie 8.30 z królewskiej Katedry na Wawelu do panteonu narodowego ojców Paulinów na Skałce w Krakowie, wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Uwieńczy ją uroczysta Eucharystia z udziałem nuncjusza apostolskiego w Polsce, Episkopatu Polski, władz państwowych i samorządowych. Mszy świętej na Skałce będzie przewodniczył i homilię wygłosi arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Ze względu na remonty w Krakowie, procesja wyjątkowo przejdzie inną trasą niż co roku. Publikujemy list metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z zaproszeniem do udziału w uroczystościach.

Ukochani Archidiecezjanie!

Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Przygotowujemy się do niej, przeżywając nowennę ku Jego czci, odprawianą w królewskiej katedrze na Wawelu i we wspólnotach parafialnych. Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę, która odbędzie się w niedzielę 12 maja. Procesja ta, z udziałem Episkopatu Polski, wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 8.30. Mszy świętej na Skałce będzie przewodniczył i homilię wygłosi arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Osobę Ojca Świętego będzie reprezentował Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

W tym roku z powodu remontu ulic: Stradom oraz Krakowskiej procesja przejdzie inną trasą niż zwykle. Pójdziemy ulicami: Podzamcze, Bernardyńską, bulwarami wiślanymi, Dietla, Augustiańską i Skałeczną. Trasa została uzgodniona w porozumieniu z urzędnikami Urzędu Miasta Krakowa. Przychylając się do ich sugestii, biorących pod uwagę możliwe duże utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców Krakowa, postanowiłem, że w tym roku po zakończeniu Mszy na Skałce nie będzie procesji powrotnej do katedry na Wawelu. Uroczystości ku czci św. Stanisława zakończymy przy ołtarzu Trzeciego Tysiąclecia.

Doroczna procesja z Wawelu na Skałkę i uroczysta Eucharystia są okazją do wielkiej wspólnotowej modlitwy. Niech więc i w tym roku połączy nas gorąca modlitwa za naszą Ojczyznę i za Kościół w Polsce, za wszystkich Rodaków w kraju i poza granicami. Będziemy prosić o pomyślność dla naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Stanisława Biskupa i Męczennika, który nazywany jest Ojcem i Opiekunem całej Ojczyzny, a także Patronem we wszystkich Jej potrzebach.

Proszę, aby w procesji ku czci św. Stanisława były reprezentowane wszystkie wspólnoty parafialne Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Niech jak najliczniejszy udział w niej będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga. Naśladując przykład św. Stanisława, św. Jana Pawła II, a także polskich świętych i błogosławionych, żyjmy na co dzień duchem Ewangelii, dając odważne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła.

Z pasterskim błogosławieństwem
+ Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Krakowski