PL

PL

3 Niedziela Wielkiego Postu

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w naszym Kościele będzie wyświetlany film pod tytułem „Ja Jestem”. Film dotyczy cudów Eucharystycznych. Po każdej Mszy św. będzie także można nabyć inne religijne filmy na płytkach DVD za dobrowolną ofiarę.

1. Dzisiaj O godz. 15,00 Koronka do Bożego Miłosierdzia..

2. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na godz.16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00.

3. Jutro – liturgiczna Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w naszej modlitwie. Jest to dzień imienin Ks. Prof. Józefa Wołczańskiego, który mieszka na terenie naszej parafii i pomaga w naszym Kościele. Życzymy ks. Profesorowi opieki św. Józefa i Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i naukowym. Szczęść Boże.

4. W najbliższy czwartek o godz. 20.15 w Kolegiacie św. Anny, Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, rozpocznie cykl konferencji pod hasłem „Krakowskie Dialogi u św. Anny”. Takie spotkania ks. Arcybiskupa Metropolity ze studentami i mieszkańcami Krakowa odbywać się będą w każdy ostatni czwartek miesiąca. Chętnych serdecznie zachęcamy.

5. W sobotę 25 marca w liturgii obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od kilku już lat, dzień ten jest przeżywany, jako Dzień Świętości Życia. Tradycyjnie będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli zobowiązania się do modlitwy za dziecko Bogu wiadome, które ma się narodzić. Serdecznie zachęcamy do tej pięknej i cennej praktyki. Uroczyste przyjęcie do duchowej adopcji w naszej bazylice, będzie we wtorek na Mszy św. 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Podejmujący Duchową Adopcję powinni wcześniej wypełnić deklaracje albo po nabożeństwie zapisać się w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w naszym Kościele będzie wyświetlany film pod tytułem „Ja Jestem”. Film dotyczy cudów Eucharystycznych. Po każdej Mszy św. będzie także można nabyć inne religijne filmy na płytkach DVD za dobrowolną ofiarę.

7. Woluntariusze Hospicjum św. Łazarza, jak co roku pod hasłem ”Pola Nadziei” zbierają ofiary na pomoc dla nieuleczalnie chorych. Hospicjum od wielu już lat działa w Krakowie, służy rodzinom i pomaga chorym często w ostatnim etapie ich życia….

8. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim obecnym i Waszym rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa….. Szczęść Boże.