PL

PL

3 Niedziela Wielkiego Postu

Jutro 25 marca, będziemy obchodzić Liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

1. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj na godz. 16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek rano po Mszy św. o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00.

2. Jutro 25 marca, będziemy obchodzić Liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od kilku już lat, dzień ten jest przeżywany, jako Dzień Świętości Życia. Tradycyjnie będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli zobowiązania się do modlitwy za dziecko Bogu wiadome, które ma się narodzić. Serdecznie zachęcamy do tej pięknej i cennej praktyki. Uroczyste przyjęcie do duchowej adopcji w naszej bazylice, będzie jutro na Mszy św. 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Podejmujący Duchową Adopcję powinni wcześniej wypełnić deklaracje, albo po nabożeństwie zapisać się w zakrystii.

3. W Bazylice Mariackiej, jutro o godz. 18.30 ks. Arcybiskup Metropolita odprawie Mszę św. Tam też będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. Za dwa tygodnie, od 7 kwietnia rozpoczną się w naszej Bazylice Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Program jest na stronie internetowej naszej parafii i wywieszony na tablicy ogłoszeń.

5. Misjonarz z Kirowa z Rosji, który u nas zbierał ofiary w ubiegłą niedzielę, składa serdecznie podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Zebrał kwotę prawie 14 tys. złotych. Bóg zapłać

6. U Pań z Zespołu Charytatywnego za a tydzień, będą do nabycia Baranki Wielkanocne w ramach akcji Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

7. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim obecnym i Waszym rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa… Szczęść Boże.Siostry Augustianki serdecznie zapraszają na Dni Otwarte do Liceum św. Rity w Krakowie, przy ul. Skałecznej 10. W planach: prezentacja szkoły, spacer po salach, spotkania z nauczycielami, uczniami.

Terminy:
28 marca godz. 17.00
23 maja godz. 17.00