PL

PL

3 Niedziela Wielkiego Postu

W tym tygodniu będą rekolekcje wielkopostne dla młodzieży, która uczęszcza do szkół na terenie naszej parafii. Będą to rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez świecką grupę katolików z kapłanem z Włoch. Spotkania rekolekcyjne będą częściowo w szkołach, a częściowo w kościele: w poniedziałek i wtorek godz. 11.30, a w środę Msza św. o godz. 12.30 na zakończenie rekolekcji.

  1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00.

  2. W tym tygodniu będą rekolekcje wielkopostne dla młodzieży, która uczęszcza do szkół na terenie naszej parafii. Będą to rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez świecką grupę katolików z kapłanem z Włoch. Spotkania rekolekcyjne będą częściowo w szkołach, a częściowo w kościele: w poniedziałek i wtorek godz. 11.30, a w środę Msza św. o godz. 12.30 na zakończenie rekolekcji.

  3. We wtorek w liturgii obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od kilku już lat, dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Tradycyjnie będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli zobowiązania się do modlitwy za dziecko Bogu wiadome, które ma się narodzić. Serdecznie zachęcamy do tej pięknej i cennej praktyki. Uroczyste przyjęcie do duchowej adopcji w naszej bazylice, będzie we wtorek na Mszy św.  9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Podejmujący Duchową Adopcję powinni wcześniej wypełnić deklaracje albo po nabożeństwie zapisać się w zakrystii.

  4. W tym tygodniu będzie obchodzony Jubileusz 650-lecia konsekracji Królewskiej Katedry na Wawelu. Początek uroczystości w czwartek o godz. 10.00 i później sesja naukowa, a w piątek Msza św. Jubileuszowa w Katedrze o godz. 16.30 pod przewodnictwem Legata Papieskiego Ks. Kard. Stanisława Ryłki. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń.

  5. W niedzielę 30 marca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie Uroczysta msza św. o godz. 10.00, w czasie której będzie przekazywana Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia. Delegacje  z całej Polski wraz z Prezydentem Rzeczpospolitej Bronisławem Komorowskim zabiorą płomień takiej Iskry z Łagiewnik, by ją przekazywać innym w swoich środowiskach. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. kard. Stanisław Dziwisz nasz Metropolita.

  6. Z inicjatywy Rycerzy Kolumba i Caritas Archidiecezji Krakowskiej, podobnie jak w latach ubiegłych, w  naszej parafii w miesiącu marcu i kwietniu w każdy poniedziałek od godz. 19.00 w salce obok kancelarii, profesjonalni doradcy podatkowi będą bezpłatnie pomagać wypełnić  zeznania podatkowe PIT za rok 2013. Jest prośba Ks. Dyrektora Caritas, aby 1% podatku przekazywać na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.

  7. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na kolejne dni Wielkiego Postu  życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego  Błogosławieństwa …… Szczęść Boże.