PL

PL

3 Niedziela Zwykła

Uroczyście wprowadzimy Relikwie Bl. Ks. Władysława Bukowińskiego.

1. Bardzo dziękujemy Ks. Prałatowi dr. Janowi Nowakowi, że jest dzisiaj z nami. Jako postulator procesu beatyfikacyjnego, w swoim słowie ukazuje nam bardzo kompetentnie, piękną postać kapłana, Ks. Władysława Bukowińskiego, Apostoła Kazachstanu, który był związany z byłym proboszczem naszej parafii i modlił się w naszym Kościele. Dzisiaj (w niedzielę) do naszej Świątyni na Mszy godz. 15.15 uroczyście wprowadzimy Relikwie Bl. Ks. Władysława Bukowińskiego. Serdecznie zapraszamy. Wcześniej o godz. 15.00 tradycyjnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– we wtorek św. Franciszka Salezego bpa i dra Kościoła
– w środę liturgiczne Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
– w czwartek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
– w piątek Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
– w sobotę św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

3. W najbliższą sobotę jak już wiemy, odbędzie się Ingres do Katedry na Wawelu Nowego Metropolity ks. Arcybpa Marka Jędraszewskiego. Uroczystości rozpoczną się w sobotę o godz. 11.00. W tym dniu cała Archidiecezja, poprzez swoich przedstawicieli powita Nowego Biskupa Diecezjalnego, Nowego Metropolitę. Uroczystość Ingresu będzie też transmitowania w Telewizji Polskiej.

4. Dzisiaj (w niedzielę) w naszej Archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan. W ramach tego tygodnia w kościołach Krakowa odbywać się będą nabożeństwa ekumeniczne. Jutro (w poniedziałek) w naszej Bazylice o godz. 18.00 podczas takiego nabożeństwa będziemy się modlić razem z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego. Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 18.00. Dokładny program nabożeństw ekumenicznych jest wywieszony w gablotce przy wejściu do kościoła. Zakończenie Tygodnia modlitw będzie w przyszłą niedzielę 29 stycznia. W tym roku, Nowy Metropolita Ks. Arcybp Marek Jędraszewski zaprasza do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach w Łagiewnikach na godz. 15.00. Podczas nabożeństwa będzie specjalne błogosławieństwo dla małżeństw mieszanych tj. tych, w których jedna strona jest katolicka, a druga należy do innego wyznania chrześcijańskiego. W modlitwie ekumenicznej uczestniczyć będą także Księża, Pastorzy i Liderzy innych wspólnot chrześcijańskich.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.20 w kolegiacie św. Anny, będzie Charytatywny Koncert Kolęd wybitnych artystów Opery krakowskiej i Piwnicy pod Baranami na rzecz chorych dzieci, podopiecznych Profesora Skalskiego z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Szczegóły o koncercie są na plakacie przy wejściu do Kościoła.

6. Za tydzień w niedzielę 29 stycznie będzie u nas Woluntariusz Światowych Dni Młodzieży p. Marcin Żukowski z Warszawy, który brał udział w spotkaniach z Ojcem Świętym w Paryżu, w Krakowie. Od 10 lat Marcin walczy z chorobą guza mózgu. Mimo choroby nadal aktywnie działa w Kościele. Przedstawi nam krótkie Świadectwo, a przy wyjściu z Kościoła będzie sprzedawał książki i filmy związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Dobrowolne ofiary i dochód ze sprzedaży, chce przeznaczyć na dalsze leczenie..

7. W tyle Kościoła są ulotki naszej Policji, która ostrzega, szczególnie osoby starsze, samotne przed oszustami, którzy okradają i wyłudza pieniądze. Bardzo prosimy zabrać te informacyjne ulotki, a policjantom dziękujemy, że dbają o nasze bezpieczeństwo.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień… Szczęść Boże…