PL

PL

3 Niedziela Zwykła

W naszej Archidiecezji trwa Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan. W poniedziałek w naszej Bazylice o godz. 18.00 podczas nabożeństwa ekumenicznego będziemy się modlić razem z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego.

1. Po południu o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i później Msza święta.

2. Dzisiaj 21 stycznia w liturgii wspomnienie św. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu modlitwą ogarniamy nasze Babcie. Dla żyjących prosimy o zdrowie i potrzebne łaski a dla zmarłych wypraszamy życie wieczne.

3. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w środę św. Franciszka Salezego bpa i dra Kościoła
– w czwartek liturgiczne Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
– w piątek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

4. Dzisiaj przed kościołem, pani Sawicka z ul. Odrowąża, zbiera ofiary do puszek na utrzymanie kuchni wydającej obiady dla potrzebujących. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia. Bóg zapłać.

5. W naszej Archidiecezji trwa Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan. Jutro w naszej Bazylice o godz. 18.00 podczas nabożeństwa ekumenicznego będziemy się modlić razem z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego. Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 18.00. Dokładny program nabożeństw ekumenicznych jest wywieszony w gablotce przy wejściu do kościoła. Dzisiaj Metropolita Ks. Abp Marek Jędraszewski zaprasza do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach na godz. 15.00 na modlitwę o jedność Chrześcijan. W modlitwie ekumenicznej uczestniczyć będą także Księża, Pastorzy i Liderzy innych wspólnot chrześcijańskich.

6. W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, Komisja Dialogu Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej prosi o złożenie ofiar na rzecz pracy z uchodźcami. W naszej bazylice można dzisiaj i jutro składać dobrowolne ofiary do puszki za ławkami z tyłu kościoła.

7. Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, że w tym roku będzie obchodzona 50-ta rocznica ogłoszenia przez papieża Pawła VI Encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Z tej racji będzie wiele inicjatyw wspólnej modlitwy, wykładów i konferencji, jako pomoc współczesnej Rodzinie. Dzisiaj o godz. 19.15 w parafii św. Jana Kantego w Krakowie Bronowicach będzie pierwsze spotkanie z konferencją Ks. dra hab. Roberta Skrzypczaka na temat „Wolna i odpowiedzialna współpraca z Bogiem Stwórcą”. Spotkanie zakończy Mszą św. i modlitwą małżeństw i narzeczonych. Wydział Duszpasterstwa Rodzin wszystkich zaineresowanych serdecznie zaprasza.

8. Siostry Miłosierdzia z Przedszkola nr 2 przy ul. Warszawskiej 6, zapraszają, w piątek 26 stycznia na godz. 15.30, dzieci w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami, na przedstawienie jasełkowe. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła.

9. Przy wyjściu z kościoła Komitet „Nic o nas bez nas” zbiera podpisy pod projektem uchwały w sprawie powołania komisji ds. zbadania nieprawidłowości w związku ze zmianami w strefie parkowania w naszym mieście. Aby obywatelski projekt mógł być poddany pod obrady Rady Miasta mieszkańcy muszą zebrać co najmniej cztery tysiące podpisów krakowian. Więcej informacji dotyczących projektu można uzyskać u przedstawicieli Komitetu.

10. W imieniu Profesora Janusza Skalskiego serdecznie zapraszamy na charytatywny koncert pod patronatem Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. 28 stycznia, czyli w niedzielę za tydzień o godz. 14:00 w kościele oo. Bernardynów kolędy zaśpiewają artyści Opery krakowskiej i Piwnicy pod Baranami dla chorych dzieci, podopiecznych Profesora.

11. Ojcowie Karmelici zapraszają na spotkania promujące wychowanie w oparciu o wartości chrześcijańskie w dzisiejszej szkole, które będą miały miejsce w bazylice Karmelitów „Na piasku”, przy ul. Karmelickiej. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła.

12. Dzisiaj na Mszy świętej o 12.15 będzie śpiewał Chór LEGE ARTIS. Natomiast na Mszy świętej o 18.30 będzie śpiewał Chór CANTATE z Politechniki. Po Mszach świętych chóry wykonają krótkie koncerty kolęd. Zapraszamy.

13. Wszystkim obecnym na Mszy świętej życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej na nowy tydzień… Szczęść Boże…