3 Niedziela Zwykła

W sobotę 2 lutego w liturgii obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej.

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek wspomnienie św. Tomasz z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
– we czwartek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

3. W sobotę 2 lutego w liturgii obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Uroczyste Msze św. z poświęceniem Gromnic o godz. 8.00, 9.00, 11.00 oraz 18.30. 2 lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne uroczystości w Krakowie będą w Bazylice Mariackiej. O godz. 17.00 modlitewne czuwanie, a o 18.30 Msza św. Już tradycyjnie, 2 lutego naszą modlitwą i ofiarami na tacę, wspieramy klasztory kontemplacyjne. W Krakowie jest kilka klasztorów Kontemplacyjnych: SS. Klaryski na ul Grodzkiej, SS. Karmelitanki na ul. Kopernika i na ul. Łobzowskiej, SS. Wizytki na ul. Krowoderskiej, SS. Norbertanki na Salwatorze i na Bielanach męski Klasztor Kamedułów. Bracia i Siostry Klauzurowe, dużą cześć dnia poświęcają modlitwie za Kościół, za Ojczyznę i za nasze rodziny. W dniu 2 lutego, to my wspieramy klasztory klauzurowe modlitwą i naszą ofiarą.

4. W najbliższy piątek, po mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 będzie nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa z racji I piątku miesiąca lutego. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi rano na Mszach św. do godz. 9.30 i popołudniu od godz. 17.00. W czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwami do św. Jana Pawła II.

5. W sobotę Msza św. oraz Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie.

6. Chorych w domu, księża odwiedzą w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Za dwa tygodnie, w niedzielę 10 lutego, z okazji wspomnienia św. Walentego zapraszamy do naszej bazyliki na Mszę św. o godz. 15.15 Młode Małżeństwa. Szczególnie zapraszamy tych małżonków, którzy zawierali Sakrament Małżeństwa w naszej Bazylice w 2018 roku.

8. W ubiegłą niedzielę p. Sawicka i wolontariuszki zebrały do puszek 10.192 zł. na utrzymanie kuchni wydającej obiady dla potrzebujących. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.

9. OGŁOSZENIE O REKRUTACJI; od 1 lutego 2019 roku rozpocznie się rekrutacja do Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie. Zainteresowanych Rodziców zapraszamy do kontaktu z Przedszkolem. Szczegóły na plakacie.

10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa. Ten ostatni tydzień do 2 lutego w naszych rodzinach śpiewajmy jeszcze nasze polskie kolędy i wspominajmy ten wspaniałą atmosferę Bożego narodzenia. Szczęść Boże.