PL

PL

3 Niedziela Zwykła

W przyszłą niedzielę – 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. To także Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne uroczystości w Krakowie będą w Bazylice Mariackiej. O godz. 17.00 modlitewne czuwanie, a o 18.30 Msza św. Już tradycyjnie, 2 lutego naszą modlitwą i ofiarami do puszek, wspieramy klasztory kontemplacyjne. W Krakowie jest kilka klasztorów Kontemplacyjnych: SS. Klaryski na ul Grodzkiej, SS. Karmelitanki na ul. Kopernika i na ul. Łobzowskiej, SS. Wizytki na ul. Krowoderskiej, SS. Norbertanki na Salwatorze i na Bielanach męski Klasztor Kamedułów. Bracia i Siostry Klauzurowe, dużą cześć dnia poświęcają modlitwie za Kościół, za Ojczyznę i za nasze rodziny. W dniu 2 lutego, to my wspieramy klasztory klauzurowe modlitwą i naszą ofiarą.

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– We wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu nasz wikariusz ks. Tomasz Stec obchodzi imieniny. Składamy serdeczne życzenia ks. Tomaszowi, wszelkich potrzebnych Bożych darów do pełnienia zleconych zadań w biurze Ekonoma Kurii Metropolitalnej. Niech towarzyszy zdrowie, opieka Matki Bożej i patrona św. Tomasza.

– W piątek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

– W przyszłą niedzielę – 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. To także Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne uroczystości w Krakowie będą w Bazylice Mariackiej. O godz. 17.00 modlitewne czuwanie, a o 18.30 Msza św. Już tradycyjnie, 2 lutego naszą modlitwą i ofiarami do puszek, wspieramy klasztory kontemplacyjne. W Krakowie jest kilka klasztorów Kontemplacyjnych: SS. Klaryski na ul Grodzkiej, SS. Karmelitanki na ul. Kopernika i na ul. Łobzowskiej, SS. Wizytki na ul. Krowoderskiej, SS. Norbertanki na Salwatorze i na Bielanach męski Klasztor Kamedułów. Bracia i Siostry Klauzurowe, dużą cześć dnia poświęcają modlitwie za Kościół, za Ojczyznę i za nasze rodziny. W dniu 2 lutego, to my wspieramy klasztory klauzurowe modlitwą i naszą ofiarą.

3. Z racji I soboty miesiąca lutego, Msza św. oraz Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie. Po nabożeństwie zmianka Tajemnic Żywego Różańca

4. Chorych w domu, księża odwiedzą w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

5. Bardzo dziękujemy OO. Kapucynom i Woluntariuszom z Fundacji Dzieła św. O. Pio, za informacje jak, wiele dobrego ta Fundacja robi dla biednych i potrzebujących w naszym mieście Krakowie… Dziękujemy za z dzisiejsze odwiedziny naszej parafii i za wszelkie dobro, jakie czynicie dla bezdomnych… Bóg zapłać.

6. W ubiegłą niedzielę p. Sawicka i wolontariuszki zebrały do puszek 9 500 zł. na utrzymanie kuchni wydającej obiady dla potrzebujących. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.

7. Od 3 lutego rozpocznie się rekrutacja do Przedszkola Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6. Zainteresowanych Rodziców zapraszamy do kontaktu z Przedszkolem. Szczegóły na plakacie…

8. Trwa konieczny remont Organów w naszym kościele. Uprawniona firma dokonuje czyszczenia piszczałek, dlatego dzisiaj P. Organista używa innego instrumentu, Fisharmonii by inicjować śpiewy podczas nabożeństw. Remont ma trwać ok 5 tygodni.

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa. Ten ostatni tydzień do 2 lutego w naszych rodzinach śpiewajmy jeszcze nasze polskie kolędy i przeżywajmy tę wspaniałą tajemnicę Bożego narodzenia. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku na czas Ferii Zimowych, które wczoraj się rozpoczęły… Szczęść Boże.