PL

PL

3 Niedziela Zwykła

W przyszłą niedzielę 2 lutego – liturgiczne Święto Ofiarowania Pańskiego – w Polsce zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą połączone z obrzędem poświęcenia gromnic. W tym dniu obchodzony jest XVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na pomoc zakonom kontemplacyjnym. W niedzielę za tydzień zapraszamy, do naszej bazyliki, na Mszę św. o godz. 15.15. Po Mszy św. będzie zmianka tajemnic Żywego Różańca i wspólne kolędowanie z Zespołem Rodzinnym Pawła Sułkowskiego z naszej parafii. Później w Domu katechetycznym będzie Spotkanie Noworoczne i Kolędowe wszystkich Zespołów działających w naszej parafii. Zapraszamy Zespół Charytatywny, Żywy Różaniec, wszystkie Róże, Kręgi Rodzin, uczestników asysty procesyjnej, Radę Parafialną, ministrantów, lektorów i ich rodziców i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w życie naszej parafii.

1. O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia. Msza św. jak zwykle o godz.15.15.

 

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
– w wtorek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
– w piątek św. Jana Bosko kapłana.

 

3. W przyszłą niedzielę 2 lutego – liturgiczne Święto Ofiarowania Pańskiego – w Polsce zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą połączone z obrzędem poświęcenia gromnic. W tym dniu obchodzony jest XVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na pomoc zakonom kontemplacyjnym. W niedzielę za tydzień zapraszamy, do naszej bazyliki, na Mszę św. o godz. 15.15. Po Mszy św. będzie zmianka tajemnic Żywego Różańca i wspólne kolędowanie z Zespołem Rodzinnym Pawła Sułkowskiego z naszej parafii. Później w Domu katechetycznym będzie Spotkanie Noworoczne i Kolędowe wszystkich Zespołów działających w naszej parafii. Zapraszamy Zespół Charytatywny, Żywy Różaniec, wszystkie Róże, Kręgi Rodzin, uczestników asysty procesyjnej, Radę Parafialną, ministrantów, lektorów i ich rodziców i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w życie naszej parafii.

 

4. Do chorych udamy się w sobotę 1 lutego. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej….

 

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień… Szczęść Boże…

 

Słowo Ks. Kardynała przed wizytą Ad Limina

 

Drodzy Bracia i Siostry,

 

Od 1 do 8 lutego Biskupi polscy będą przebywać w Rzymie z wizytą „ad limina Apostolorum”. Określenie to wskazuje na duchowy charakter wydarzenia, które jest przede wszystkim pielgrzymką pasterzy Kościołów lokalnych do grobu Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Biskupi zabierają ze sobą radości i nadzieje, a także problemy i trudności, którymi, na co dzień żyją polskie diecezje. Będą się modlić w ich intencjach przy grobach Patronów Kościoła.

 

Krakowscy Biskupi pielgrzymują także do grobu bł. Jana Pawła II, w oczekiwaniu na Jego kanonizację w święto Bożego Miłosierdzia. Naszemu Błogosławionemu Papieżowi, powołanemu na stolicę św. Piotra od grobu św. Stanisława, chcemy zawierzyć całą Archidiecezję Krakowską, każdą wspólnotę parafialną, zakonną, każdego z wierzących i prosić o potrzebne łaski na nadchodzące miesiące i lata.

 

Wymiar duchowy pielgrzymki do grobów Apostołów łączy się z licznymi roboczymi spotkaniami w rzymskich kongregacjach. Ich celem jest omówienie spraw ważnych dla życia każdej diecezji. Uwieńczeniem tych przeżyć będzie spotkanie z Piotrem naszych czasów, Ojcem Świętym Franciszkiem, któremu Biskupi przedstawią sprawozdanie o stanie duchowym powierzonych sobie Kościołów.

 

Bardzo proszę wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich o duchową łączność z Biskupami w czasie wizyty „ad limina Apostolorum”. Niech dni naszej intensywnej modlitwy i pracy w Rzymie będą otoczone modlitewną nowenną w każdej parafii. Proszę dzieci, młodzież i dorosłych o odmawianie w czasie tych dziewięciu dni dziesiątka różańca. Połączmy się duchowo we wspólnej modlitwie w intencjach naszej Archidiecezji, byśmy wszyscy, Pasterze i wierni, dobrze wypełniali posłannictwo zlecone nam przez Chrystusa. Módlmy się także o dobre przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II i Światowych Dni Młodzieży.

 

Pielgrzymkę Biskupów polskich do grobów Apostołów zawierzam Maryi Matce Kościoła i naszym świętym Patronom.

 

Wszystkim, z serca, udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

 

+ Kard. Stanisław Dziwisz
Metropolita Krakowski