PL

PL

30 Niedziela Zwykła

W czwartek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. O godz. 15.15 będziemy się modlić za Śp. Księdza Prałata Jana Czyrka i Śp. Ks. Prof. Jana Kracika oraz zmarłego Ks. Prof. Andrzeja Baczyńskiego i Ks. Marka Leśniaka. Będziemy także polecać zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin. Po Mszy świętej będzie Procesja żałobna z Wypominkami wewnątrz bazyliki.

1. Dzisiaj Świętujemy Rocznicę Konsekracji naszej Bazyliki. Konsekrował ją Biskup Mikołaj Oborski w 1686 r. Najpierw Bogu dziękujemy za tę naszą świątynię. Dziękujemy Patronom: Matce Bożej Niepokalanej, św. Florianowi i św. Janowi Pawłowi za opiekę nad Świątynią i wszystkimi, którzy tutaj się modlą. Radujemy się, że wzorem naszych ojców, w tej prastarej świątyni, możemy uwielbiać Boga, modlić się i odnawiać swoją wiarę przez przystępowanie do sakramentów świętych. Dzisiaj o godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. o godz. 15.15 różaniec w intencji wszystkich fundatorów, dobrodziejów i ofiarodawców. Wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół, serdecznie dziękujemy także za składane ofiary na tace, dzięki którym nasz Kościół jest zawsze oświetlony, zimą ogrzany, każdego tygodnia ołtarze udekorowane świeżymi kwiatami. A szczególnie, co wierni zauważają, jest czysty i zadbany. To zasługa S. Zakrystianki, Pana Kościelnego i Pań sprzątających. Bardzo Wam dziękujemy.. Bóg zapłać. Jeszcze raz pragniemy podziękować Parafianom i Gościom, Osobom kiedyś zawiązanych z parafią i naszym Sympatykom. Nasza Świątynia jest piękną wizytówką Parafii, Kleparza i naszego miasta Krakowa. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

2. W czwartek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. O godz. 15.15 będziemy się modlić za Śp. Księdza Prałata Jana Czyrka i Śp. Ks. Prof. Jana Kracika oraz zmarłego Ks. Prof. Andrzeja Baczyńskiego i Ks. Marka Leśniaka. Będziemy także polecać zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin. Po Mszy świętej będzie Procesja żałobna z Wypominkami wewnątrz bazyliki.

3. W piątek – 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. jak w każdy dzień powszedni, Na wieczorną Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodzinny zmarłych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Na początku Mszy św. wspomnimy ich imiona i nazwiska, za nich będzie sprawowana Eucharystia. Serdecznie zapraszamy …

4. W tym tygodniu wypada I Piątek Miesiąca Listopada. Msze św. z nabożeństwem do Serca Pan Jezusa o godz. 8.00, wieczorem o 18.30 i dodatkowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi rano do godz. 9.30 i po południu od 17.00 do 19.00. W pierwsza sobotę, zapraszamy na godz. 9.00. na Msze św. z Nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zapraszamy także rodziny oczekujące na narodzenie dziecka. Modlimy się także o dar potomstwa dla rodzin.

5. Chorych w domu odwiedzimy w sobotę 3 listopada. Adresy prosimy zgłaszać dzisiaj i w ciągu tygodnia.

6. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 12.00. W wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych.

7. W środę 31 października, zakończenie nabożeństw Różańcowych.

8. Dzisiaj modlitwą i ofiarami wspieramy budujące się kościoły w naszej Archidiecezji i znaną nam akcję „ Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
W tym roku wspieramy Prześladowany Kościół w Pakistanie.

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Życzymy także owocnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych. Szczęść Boże.