PL

PL

30 Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

W sobotę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po mszy świętej o godz. 15.15, którą ofiarujemy za naszych zmarłych, szczególnie za zmarłego Księdza Prałata Jana Czyrka, odprawimy procesję żałobną z wypominkami. Na wypominki roczne przyjmują księża w zakrystii i kancelarii. Jednorazowe możemy składać do skarbonki za ławkami. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 12.00, a w wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy i ofiarowania odpustów za zmarłych. Informacje o warunkach zyskiwania odpustów, które należy wypełnić, są na tablicy ogłoszeń w przedsionku bazyliki.

 

1. Dziś obchodzimy rocznicę konsekracji naszej bazyliki. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy świętej o godz. 15.15 różaniec w intencji wszystkich fundatorów, dobrodziejów i ofiarodawców. Wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół, serdecznie dziękujemy. Kościół jest zawsze czysty i zadbany, to zasługa Siostry Zakrystianki, Pana Kościelnego i Pań sprzątających. Bóg Zapłać.

2. Zakończenie nabożeństw różańcowych w najbliższy piątek.

3. W sobotę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po mszy świętej o godz. 15.15, którą ofiarujemy za naszych zmarłych, szczególnie za zmarłego Księdza Prałata Jana Czyrka, odprawimy procesję żałobną z wypominkami. Na wypominki roczne przyjmują księża w zakrystii i kancelarii. Jednorazowe możemy składać do skarbonki za ławkami. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 12.00, a w wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy i ofiarowania odpustów za zmarłych. Informacje o warunkach zyskiwania odpustów, które należy wypełnić, są na tablicy ogłoszeń w przedsionku bazyliki.

4.W przyszłą niedzielę 2 XI – Dzień Zaduszny. Wspominamy i modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych.

5. Chorych w domu odwiedzimy z sakramentami św. w sobotę 8 listopada. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Życzymy także owocnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych. Szczęść Boże.