PL

PL

30 Niedziela Zwykła

W czwartek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po mszy św. o 15.15, którą ofiarujemy za naszych zmarłych, odprawimy procesję żałobną z wypominkami. Na wypominki roczne przyjmują księża. Jednorazowe możemy składać do skarbonki za ławkami. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedziele o godz. 12.00, a w wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy i ofiarowania odpustów za zmarłych. Informacje o warunkach zyskiwania odpustów, które należy wypełnić, są na tablicy ogłoszeń w przedsionku bazyliki.

1. Dziś obchodzimy rocznicę konsekracji naszej bazyliki. Konsekrował ją w 1686 r. Biskup Mikołaj Oborski. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po mszy św. o godz. 15.15 różaniec w intencji wszystkich fundatorów, dobrodziejów i ofiarodawców. Zakończenie nabożeństw różańcowych w najbliższą środę.

 

2. W czwartek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po mszy św. o 15.15, którą ofiarujemy za naszych zmarłych, odprawimy procesję żałobną z wypominkami. Na wypominki roczne przyjmują księża. Jednorazowe możemy składać do skarbonki za ławkami. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedziele o godz. 12.00, a w wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy i ofiarowania odpustów za zmarłych. Informacje o warunkach zyskiwania odpustów, które należy wypełnić, są na tablicy ogłoszeń w przedsionku bazyliki.

 

3.W Piątek 2 XI –Dzień Zaduszny. Wspominamy i modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Każdy kapłan może w tym dniu odprawić 3 msze św. ofiarując je za zmarłych. Zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu we Mszy św.

 

4. W następną niedzielę 4 XI – Wspomnienie św. Karola Boromeusza. Uroczystość odpustowa w Kościele na os. Ks. Siemaszki.

 

5. W I piątek uroczyste Msze św. rano o godz. 8.00, po południu dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej z kl. I i II o godz. 17.30 i wieczorem o 18.30 dla młodzieży gimnazjalnej z klas III i wszystkich parafian. Spowiadać będziemy w piątek rano na mszach św. do godz. 9,30 i popołudniu od godz. 17.30.

 

6. W sobotę na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.

 

7. Chorych w domu odwiedzimy z sakramentami św. w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

8. Za tydzień w niedzielę w naszym kościele kazania będzie głosił Ks. Proboszcz Sławomir Sułowski, który pracuje na parafii w Czechach. Z uwagi na małą ilość katolików ma trudności w prowadzeniu remontu świątyni. Za każdą ofiarę na ten cel będzie bardzo wdzięczny…

 

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Życzymy także owocnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych. Szczęść Boże.