31 Niedziela Zwykła

W niedzielę – 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym Roku świętujemy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na wszystkich mszach św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny i dziękować Bogu za dar wolności i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15.
W dni powszednie w kaplicy Adoracji, w miesiącu listopadzie przed wieczorną Mszą św., od godz. 18.15, modlimy się za zmarłych zgłoszonych na wypominki.

2. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominali;
– w piątek liturgiczne Święto Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Laterańskiej.
– w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła
– w niedzielę – św. Marcina z Tours, biskupa.
Jest to dzień imienin ks. dra Marcina Cholewy. Życzymy ks. Marcinowi błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Patrona oraz sukcesów na polu naukowym na Papieskim Uniwersytecie J.P.II w Krakowie.

3. W sobotę 10 listopada o godz. 18:00 zapraszamy do naszej Bazyliki na Uroczysty Różaniec w Intencji Ojczyzny… W przededniu 100. rocznicy Niepodległości chcemy modlić się za Polskę a szczególnie za tych, którzy zginęli za naszą wolność i niepodległość.

4. W niedzielę – 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym Roku świętujemy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na wszystkich mszach św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny i dziękować Bogu za dar wolności i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski.

5. W najbliższy czwartek po Wieczornej Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami za naszą Ojczyznę. Młodzież – Stypendyści z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia poprowadzą tę modlitwę. Serdecznie zapraszamy będzie to nasz wspólny akcent z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości..

6. W katerze Wawelskiej w najbliższą niedzielę będzie Uroczysta Msza św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.