PL

PL

31 Niedziela Zwykła

W Roku Wiary w naszej bazylice w każdą I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. będą wykłady na temat Dokumentów Soboru Watykańskiego II. W tym tygodniu w środę, po wieczornej Mszy św. Ks. Prof. Marek Gilski, z Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II wygłosi wstępny wykład wprowadzający w problematykę Soboru i Dokumentów Soborowych.

1.  Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za zmarłych. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15. Codziennie, w listopadzie, w dni powszednie, przed mszą św. wieczorną o godz. 18.15 modlimy się w  kaplicy P. Jezusa Ukrzyżowanego za zmarłych zgłoszonych na wypominki.

 

2. W Roku Wiary w naszej bazylice w każdą I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. będą wykłady na temat Dokumentów Soboru Watykańskiego II. W tym tygodniu w środę, po wieczornej Mszy św. Ks. Prof. Marek Gilski, z Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II wygłosi wstępny wykład wprowadzający w problematykę Soboru i Dokumentów Soborowych. Serdecznie zapraszamy…… Pragniemy też poinformować, że zgodnie z dekretem ks. Kardynała,  w Roku Wiary, za wysłuchane trzech wykładów na temat Dokumentów Soboru,  i po wypełnieniu zwykłych warunków….. można zyskiwać odpust zupełny. Pełny tekst dekretu o możliwości zyskania łaski odpustu, jest wywieszony w gablotkach przy głównym wejściu do Bazyliki.

      

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego i Klubu Seniora będzie w najbliższy czwartek o godz. 16.30.  Wszystkich chętnych serdecznie ZAPRASZAMY…..

 

4. Przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania dla klas III Gimnazjum odbywa się w dwóch grupach; w poniedziałek, albo we wtorek o godz. 19.15.

 

5. W liturgii tym w tygodniu:

– w piątek Liturgiczne Święto – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

– w sobotę  wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 

6. W przyszłą niedzielę 11 listopada – w naszej Ojczyźnie Narodowe Święto Niepodległości. Nasze domy postarajmy się udekorować flagami narodowymi. Na Mszach św. będziemy się modlić w intencji Ojczyzny i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski.  Dziękując  za wolność będziemy prosić o błogosławieństwo Boże i pomyślność  dla całej naszej Ojczyzny….  

 

7.Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i Opieki Bożej na każdy dzień.   Szczęść Boże.