32 Niedziela Zwykła

W najbliższą niedzielę we wszystkich diecezjach odbędzie się zamknięcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Roku Miłosierdzia.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za zmarłych. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15.
W dni powszednie w kaplicy Adoracji, w miesiącu listopadzie przed wieczorną Mszą św., od godz. 18.15, modlimy się za zmarłych zgłoszonych na wypominki,

2. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominali;
– W środę liturgiczne Święto Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Laterańskiej.
– czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła
– w piątek św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to dzień imienin Ks. prof. Marcina Cholewy. Życzymy ks. Marcinowi błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. patrona i sukcesów na polu naukowym na Papieskim Uniwersytecie J.P.II w Krakowie.
– w sobotę św. Jozafata, biskupa i męczennika

3. W piątek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. przed południem o godz. 9.00 i po południu o godz. 18.30 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski. Z tej racji, że w Polsce w tym tygodniu piątek to dzień świąteczny, dlatego ks. Kardynał udzielił dyspensy od postu piątkowego.

4. W najbliższą niedzielę we wszystkich diecezjach odbędzie się zamknięcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Roku Miłosierdzia. Z tej okazji Uroczysta msza św. będzie w Katedrze Wawelskiej o godz. 10.00. W Parafiach także będziemy dziękować na każdej Mszy św. za łaski tego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia..

5. Roku Dom Pomocy Społecznej z ul. Helclów zaprasza Seniorów na wykład Pani Doktor Anny Mirczak. Tematem spotkania będą porady jak zdrowo i długo cieszyć się życiem. Spotkanie będzie w Domu Helclów w środę 9 listopada, początek o godz. 14.00.

6. W najbliższą sobotę i niedzielę jest Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy i ich rodzin do Częstochowy na Jasna Górę. Dokładne informacje na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.