PL

PL

32 Niedziela Zwykła

Jutro w poniedziałek o godz. 16.30 będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego.

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i Różaniec za zmarłych z wypominkami.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
– w poniedziałek świętych pierwszych Męczenników Polski.
– w środę św. Alberta Wielkiego biskupa i doktora kościoła
– czwartek Matki Bożej Miłosierdzia
– w piątek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
– w sobotę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

3. Jutro w poniedziałek o godz. 16.30 będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w pomoc samotnym i chorym parafianom.

4. Przy wjeździe na Parking pojawił się napis, że w niedzielę i Święta jest wjazd tylko dla tych, którzy przybywają na Mszę św. do naszego Kościoła. Ostatnio coraz częściej zdarza się, że w niedzielę wjeżdżają osoby, które zostawiają samochody i idą na zakupy, albo na spacer po mieście, blokując wjazd dla tych, którzy chcieliby być na Mszy św. w naszej Bazylice. Bardzo też prosimy, aby po Mszy św. nie zostawiać samochodów na parkingu.
Mamy nadzieję, że nasza prośba zostanie dobrze zrozumiana, bo w przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni poprosić Panów Parkingowych, by zadbali o porządek na parkingu, także w niedzielę, jak to czynią w ciągu tygodnia… w dni powszednie.

5. Jak już informował nas Metropolita w ubiegłą niedziele, dzisiaj przed Kościołami są zbierane ofiary do puszek z Okazji DNIA UBOGICH. W tygodniu będą organizowane spotkania konferencje i nabożeństwa w kościele św. Barbary i w namiocie na Małym Rynku dla samotnych i bezdomnych. Od czwartku do niedzieli będą Rekolekcje dla Krakowa i Archidiecezji prowadzone przesz ks. Mirosława Toszę ze Wspólnoty Betlejem. W najbliższy czwartek o 18.30 Ks. Arcybiskup będzie przewodniczył Mszy św. w bazylice Mariackiej. Dokładny program wydarzeń tego tygodnia, jest na Tablicy Ogłoszeń. Zaineresowanych zachęcamy do udziału. W przyszłą niedzielę każda rodzina może się włączyć w akcje „ZAPROŚ SĄSIADA NA OBIAD”…

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże..