PL

PL

32 Niedziela Zwykła

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

1. Dzisiaj 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
W tym Roku świętujemy 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na wszystkich mszach św. modlimy się w intencji naszej Ojczyzny i dziękujemy Bogu za dar wolności i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski. O godz. 12.15 odprawimy Msze św. z Formularza za Ojczyznę. W tyle Kościoła są książeczki z modlitwami za Ojczyznę. Można je zabrać do swoich domów.

2. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
– w poniedziałek św. Jozafata biskupa i męczennika
– we wtorek świętych pierwszych Męczenników Polski.
– czwartek św. Alberta Wielkiego biskupa i doktora kościoła
– w piątek Matki Bożej Miłosierdzia
– sobotę św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

4. Jutro w poniedziałek o godz. 16.30 będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w pomoc samotnym i chorym parafianom.

5. Jak już informował nas Metropolita w ubiegłą niedziele, w tym tygodniu będą organizowane spotkania konferencje i nabożeństwa z Okazji Drugiego Światowego Dnia Ubogich:
W kościele św. Barbary od dzisiaj do soboty siedmiodniowa Adoracja JERYCHO. Od środy na Małym Rynku będą spotkania w różnych grupach dla samotnych i bezdomnych. Także od środy do niedzieli będą Rekolekcje w Kościele Mariackim dla Ubogich Krakowa i Archidiecezji. Rekolekcje poprowadzi ks. Jacek Krzemień ze Wspólnoty Chleb Życia. Za tydzień w Niedzielę o 13.00 Ks. Arcybiskup będzie przewodniczył Mszy św. w Bazylice Mariackiej i pobłogosławi posiłek dla ubogich w namiocie na Małym Rynku. Dokładny program wydarzeń tego tygodnia, jest na tablicy ogłoszeń. Zainteresowanych zachęcamy do udziału. W przyszłą niedzielę przed Kościołami będą zbierane ofiary do puszek z Okazji DNIA UBOGICH. Każda rodzina może się włączyć w akcje „Gość w Dom – Bóg w dom” i zaprosić lub okazać konkretną pomoc biednej osobie. albo biednej rodzinie.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, i dobrego świętowania 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na cały tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.