32 Niedziela Zwykła

Zapraszamy na drugie spotkanie niedawno powstałej wspólnoty Oazy Dorosłych.

1. Dzisiaj obchodzimy w naszym kościele Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Uchodźcami. Modlitwą i ofiarami wspieramy uchodźców i prześladowanych za wiarę… Do skarbony za ławkami można składać ofiary na ten cel…

2. Za tydzień 12 do 14 listopada w Krakowie będzie obchodzony Światowy Dzień Ubogiego. Program wydarzeń towarzyszących jest wywieszony na tablicy Ogłoszeń. Jest też na Stronie Internetowej Caritas Archidiecezji. Msza św. z udziałem Metropolity będzie w niedzielę 13 listopada o godz. 15.00 w Bazylice Mariackiej.

3. Dziś jak zwykle o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a potem Msza św. o godz. 15.15.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
– w środę liturgiczne Święto Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Laterańskiej.
– w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
– w piątek św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to dzień imienin ks. dra Marcina Cholewy. Życzymy ks. Marcinowi błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Patrona oraz sukcesów na polu naukowym na Papieskim Uniwersytecie św. Jana Pawła w Krakowie. Dziękujemy Księdzu profesorowi Marcinowi za pomoc w duszpasterstwie w naszym Kościele. Bóg zapłać
– w sobotę wspomnienie św. Jozafata biskupa i Męczennika

5. 11 listopada w piątek obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym Roku świętujemy 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na wszystkich mszach św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny i dziękować Bogu za dar wolności i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski.

6. Zapraszamy na drugie spotkanie niedawno powstałej wspólnoty Oazy Dorosłych. Zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczyli w pierwszym spotkaniu oraz tych, którzy chcieliby do tej wspólnoty dołączyć – aby wspólnie pogłębiać swoją wiarę i rozwijać relację z Bogiem.
Zapraszamy we wtorek 8.11.2022 na mszę o godzinie 18.30. Po mszy spotkanie w salce na wikarówce.

7. W miesiącu listopadzie w ciągu tygodnia zapraszamy po godz. 18.00 do kaplicy adoracji na modlitwę za zmarłych zgłoszonych na wypominki.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.