PL

PL

32 Niedziela Zwykła

Dziś obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. modlimy się w intencji naszej Ojczyzny i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski. Dziś także obchodzimy Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Modlitwą i ofiarami towarzyszmy katolikom prześladowanym za wiarę.

1. Dziś obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. modlimy się w intencji naszej Ojczyzny i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski. Dziś także obchodzimy Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Modlitwą i ofiarami towarzyszmy katolikom prześladowanym za wiarę. Do skarbonki za ławkami można składać ofiary na ten cel.

 

2. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za zmarłych. Msza św. ja zwykle o godz. 15.15. Codziennie w listopadzie w dni powszednie modlimy się w kaplicy P. Jezusa Ukrzyżowanego za zmarłych zgłoszonych na wypominki, przed mszą św. wieczorną o godz. 18.15.

 

3. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominali;
– dziś św. Marcina z Tours, biskupa
– jutro św. Jozafata, biskupa i męczennika
– we wtorek męczenników polskich Jana, Benedykta, Mateusza, Izaaka
i Krystyna
– w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

 

4. Z okazji ROKU WIARY w najbliższą środę po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracje poprowadzą siostry – SS. Szarytki….. Chcemy modlić się o głębszą wiarę w naszych rodzinach

 

5. W czwartek po mszy św. spotkanie pracowników Politechniki Krakowskiej i Akademii Sztuk Pięknych sali na wikarówce.

 

6. Ks. Sławomir Sułowski misjonarz z Czech, który w ubiegłą niedzielę prosił o wsparcie w swojej posłudze duszpasterskiej. Dzisiaj składa podziękowanie za ofiary złożone na renowację kościoła. Kwota którą zebrał wyniosła 9.100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

 

7. Ks. dr Marcin Cholewa prof. UPJII, który mieszka u nas i pomaga w duszpasterstwie z racji św. Marcina obchodzi dziś swoje imieniny. Życzymy ks. Marcinowi błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. patrona. Msza św. za Solenizanta będzie oprawiana dziś o godz. 12.15.

 

8. Wszystkim parafianom, gościom i solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławionej niedzieli i Opieki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże.