PL

PL

33 Niedziela Zwykła

Dziś wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy  patronki młodzieży żeńskiej. O godz. o 15.00. odprawimy Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, które ofiarujemy za zmarłych zgłoszonych w naszej parafii na wypominki. Roczne wypominki są czytane w niedzielę w południe po modlitwie Anioł Pański, w listopadzie modlimy się codziennie wieczorem o 18.15 w kaplicy Pana Jezusa Ukrzyżowanego przed Najśw. Sakramentem.

1Dziś wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy  patronki młodzieży żeńskiej. O godz. o 15.00. odprawimy Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, które ofiarujemy za zmarłych zgłoszonych w naszej parafii na wypominki. Roczne wypominki są czytane w niedzielę w południe po modlitwie Anioł Pański, w listopadzie modlimy się codziennie wieczorem o 18.15 w kaplicy Pana Jezusa Ukrzyżowanego przed Najśw. Sakramentem.

 

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy;

w poniedziałek –  bł. Salomei, dziewicy

wtorek –  św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika

w środę –  Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

w czwartek –  św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej

w sobotę – świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy

 

3. W środę po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.15. w ramach VIII Dni Muzyki Kościelnej odbędzie się koncert Pieśni św. Hildegardy z Bingen. Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki.

 

4. W czwartek o godz. 19.00 w ramach ROKU WIARY zostanie wygłoszony wykład: Wiara w życiu i nauczaniu bł. Jana Pawła II. Wykład wygłosi Ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Jana Pawła II.

 

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

6. W imieniu kobiet które same doświadczyły choroby nowotworowej i Towarzystwa „Amazonki” pragniemy zachęcić wszystkie panie do badań mamnograficznych, które nie są powodem wstydu czy strachu , ale najlepszym sposobem na zachowanie zdrowia i życia.

 

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.