PL

PL

4 Niedziela Adwentu

W najbliższą sobotę 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko rano do godz. 9.00.

1. Dzisiaj, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

2. W najbliższą sobotę 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko rano do godz. 9.00. Wieczorem nie będzie już żadnych nabożeństw. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Na stole zapalmy świecę nabytą w ramach akcji Caritas “Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Wieczerzę rozpocznijmy od śpiewu Kolędy “Wśród nocnej ciszy…” Następnie należy odczytać opis narodzenia Pana Jezusa wg Ewangelii św. Łukasza. Po wspólnej rodzinnej modlitwie jest czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Niechaj tym chwilom towarzyszy wzajemne pojednanie, życzliwość i podniosły, rodzinny nastrój. Po wieczerzy śpiewajmy jeszcze kolędy. Zachęcamy, aby wigilie urządzać wg tradycji naszych ojców z zachowaniem abstynencji od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę o godz. 24.00 uroczysta Msza św. zwaną Pasterką.. Tradycyjnie, ofiary na pasterce przeznaczone są na ratowanie życia nienarodzonych.

4. W naszej Bazylice jeszcze w tym tygodniu jest okazja do spowiedzi w godzinach wypisanych przy wejściu do Bazyliki.

5. Tegoroczne Dzieło Adopcji Dziecka Poczętego zakończy się w Wigilię.

6. Za tydzień w niedzielę, 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia.

7. Po świętach rozpoczniemy tradycyjną kolędę, czyli odwiedziny kapłana w naszych mieszkaniach. Celem kolędy jest wspólna modlitwa z rodziną pod przewodnictwem księdza i błogosławieństwo na progu Nowego Roku oraz nawiązanie bliższego kontaktu duszpasterskiego kapłanów z wiernymi… Prosimy domowników, którym obowiązki na to pozwalają, aby starali się być obecni w domu w czasie kolędy. O terminie wizyty kapłana, jak zwykle będą zawiadamiać ministranci z odpowiednim wyprzedzeniem. Plan kolędy będzie ogłaszany w niedziele na najbliższy tydzień, będzie także na stronie internetowej naszej parafii… Prosimy o zainteresowanie wszystkich, którzy, chcą spotkać się z księdzem w czasie kolędy w swoim mieszkaniu…. Tym bardziej, że centrum Krakowa opustoszało… W kamienicach jest coraz mniej mieszkańców i nie zawsze łatwo odnaleźć i dotrzeć do wszystkich. W wielu przypadkach ministranci będą potrzebowali pomocy.

8. Dzisiaj Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej ok. godz. 16.15.

9. Kolęda rozpocznie się 27 grudnia we wtorek. Dokładny Plan Kolędy podamy za tydzień w drugi dzień świąt.

10. W najbliższy czwartek nasz Dekanat jest zaproszony do Sanktuarium św. Jana Pawła II na comiesięczne nabożeństwo. O godz. 17.00 jest Msza św. a później Procesja Światła.. Prosimy, aby przynajmniej delegacja tam się udała i reprezentowała naszą Parafię..

11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego przygotowania do Świąt … Pojednani z Bogiem i w rodzinnej atmosferze przeżywajmy Święta Bożego Narodzenia. Szczęść Boże…